OxygenOffice Professional - kancelářský balík, profesionální? a zdarma Je česky Funguje na počítači

Přinášíme vám další kompletní řešení pro práci s dokumenty na počítači, které je nabízeno zcela zdarma a obsáhnete s ním přitom všemu práci.

OxygenOffice Professional je kancelářský balíkem, který je jako i několik dalších nabízen zcela zdarma. Velice zjednodušeně řečeno, se jedná o verzi kancelářského balíku OpenOffice obohacenou o obrázky, cliparty, fonty a další funkce navíc. jedná se o kancelářský balík zdarma, přitom ale obsáhne práci, která se v drtivé většině činností vyrovná placeným programům. Říkáte si, v čem je tedy rozdíl? Rozdíl je v tom, že tyto programy zdarma zatím za sebou nemají tak dlouhý vývoj - takže něco v nich je pomalejší, chvíli vám trvá, než to najdete. No a kupř. když vám něco nefunguje, nemůžete si zavolat na "bezplatnou" helpline linku (poradu po telefonu). Bezplatnou píšeme v uvozovkách, protože zaplacená je z ceny pracného programu.

Již v minulosti jsme psali o některých alternativách kancelářských balíků, které je možno získat zdarma, patří mezi ně např. známý OpenOffice, StarOffice, IBM Lotus Symphony nebo jejich online variantě Google Docs (původně známé jako Writerly).

OxygenOffice Professional je založen na OpenOffice, takže dovede vše to co OpenOffice, navíc má ale další možnosti a rozšířené funkce. Mezi nejzajímavější patří velmi brzy zakomponovaná možnost pracovat s formátem souborů docx, xlsx a pptx, do kterých ukládá nová verze Microsoft Office 2007.

OxygenOffice Professional tedy nabízí zejména:

  • funguje pod Windows i Linux
  • je založen na OpenOffice, který je jistým nejlepším kancelářským balíkem mezi těmi, které jsou zdarma
  • obsahuje navíc: šablony dokumentů
  • cliparty - obrázky pro vkládání do dokumentů
  • fonty
  • podporu VBA skriptů v Calcu (obdoba MS Excel)
  • pokročilé palety pro výběr barev např. i pro přechody atd. (toto je v klasickém OpenOffice poněkud příliš jednoduše řešeno)
  • obsahuje i importní filtry pro T602
  • má zlepšený import vektorové grafiky SVG
  • a další zlepšení...

Je nutno říci, že samotný OpenOffice je dobrý kancelářským balíkem (z těch co jsem zdarma jeden z nejlepších). Nicméně podle mnohých je OxygenOffice Professional ještě lepší. Nabízí totiž nepřeberné množství různých obrázků (clipartů), který předtím nabízely jen placené programy jako Microsoft Office atp. Obsahuje spoustu šablon dokumentů, nakreslených map států, světadílů atd. Do značné míry tak doplňuje k OpenOffice to co tomuto balíku tak trochu chybělo. Jako všechny programy u nás, se jedná o program zdarma. Proč jej tedy nevyzkoušet, že ano.

Stáhnout OxygenOffice Professional - Win 2000, Win XP, Win Vista, Win 7


12345 (5 = nejlepší) Ohodnoťte OxygenOffice Professional
Líbí se vám OxygenOffice Professional? :
Operační systém: Win 2000, Win XP, Win Vista, Win 7, Linux
Jazyk: Český + Anglický + Německý
Instaluje se: Ano
Jednoduchá instalace: Ano

Šťítky: databázová aplikace, kancelářský balík, tabulkový procesor, textový editor, tvorba prezentace

Kód pro sdílení článku: (zobrazit »)

Odkaz:

HTML kód:

Kód do fóra:

Počet komentářů: 0 (Ukaž komentáře) | Přidat komentář |
|
Informační e-mailDoporučit článek kamarádovi / kamarádce (e-mailem)

MP3: Vivaldi , Jaromír Nohavica MP3
Programy: AVG zdarma , avast! Free Antivirus , OpenOffice.org , online ICQ , Verdict Free anglicko český slovník , CCleaner, KMPlayer
Video: Vyprávěj , iVysílání
Ostatní: SMS zdarma do všech sítí , Seriály online , CCCP kompletní video kodeky , Online disk Dropbox s 500 MB bonusem.