SRWare Iron - prohlížeč jako Google Chrome, ale bez Google bratra Funguje na počítači

Po velkém ohlase, který přinesl prohlížeč Google Chrome přinášíme jeho klon, který ale nehlásí nic o vás Googlu.

SRWare Iron je vlastně klonem nedávno uvedeného prohlížeče Google Chrome. De facto vychází ze zhodných zdrojových kódů, pouze z tohoto programu byly odstraněny všechny "hlásící" služby, které nějakým způsobem cokoliv o vás jako o uživateli hlásili, odesílali nebo nějak komunikovali se servery firmy Google, aniž byste vy o tom věděli.

Jádro prohlížeče SRWare Iron (automatickým překladačem je přeložen tento prohlížeč jako "Železo" :-) ) je zhodné s Google Chrome a slibuje tedy snad také velmi rychlé načítání spouštění, dobré výsledky v testech vykreslování HTML internetových stránek. Tím, že tato vlastně verze Google Chromu je sestavena jinou firmou, odpadá u Google Chrome zmiňovaný (ze začátku) problém s licenční smlouvou - který ale firma Google nakonec odstranila. Nicméně opět je zda otázka, zda důvěřovat jiné firmě, zda SRWare...

SRWare Iron prohlížeč tedy na rozdíl od Google Chrome nevyžaduje:

  • nemá žádné klientské číslo (na rozdíl od Chrome), 100% tedy nemůžete být dohledatelní co a jak na internetu navštěvujete atd.
  • nezapisuje si, kdy byl Iron prohlížeč nainstalován
  • při psaní do adresního řádku Iron nenašeptává - toto našeptávání je totiž realizováno dotazem na Google (vlastně tak jsou odesílány informace co a jak navštěvujete)
  • místo chybové stránky serveru zobrazuje Chrome chybovou stránku Google, toto Iron nedělá
  • Google Chrome při chybá odesílá hlášení firmě Google, toto opět Iron nedělá
  • Iron nepředává žádné dodatečné informace o prohlížeči, Chrome např. informuje, kde a kdy bylo staženo atd.
  • Iron neobsahuje aplikaci Google Updater - ta je povinnou součástí Google Chrome a při každém spuštění Windows instaluje na pozadí (bez vašeho vědomí) aktualizace (pokud tedy nepoužíváte např. firewall třeba ZoneAlarm Free a HIPS aplikaci, třeba Spyware Terminator) - ty vás na tyto procesy na pozadí upozorní, a můžete jim zabránit, i je napořád zakázat
  • Iron nespouští 5 sekund po spuštění na pozadí domovskou stránku Google

Když se na celkový výčet podíváme, zjistíme, že SRWare Iron se zejména negativně vymezuje vůči Google Chrome. Odstraněje kontroverzní prvky, a nebo prvky, které kontroverzi vyvolávají - jako např. různá hlášení o činnosti Google nebo automatický našeptávač atd. Pokud jste se tedy do instalace Google Chrome nehnali právě pro velmi úzkou provázanost s Google službami, možná vás zaujme SRWare Iron.

Stáhnout SRWare Iron (10,2 MB) - Win 2000, Win XP, Win Vista, Win 7


100 % (1 hlas)12345 (5 = nejlepší) Ohodnoťte SRWare Iron
Líbí se vám SRWare Iron? :
Operační systém: Win 2000, Win XP, Win Vista, Win 7
Jazyk: Anglický
Instaluje se: Ano
Jednoduchá instalace: Ano

Šťítky: internetový prohlížeč

Kód pro sdílení článku: (zobrazit »)

Odkaz:

HTML kód:

Kód do fóra:

Počet komentářů: 0 (Ukaž komentáře) | Přidat komentář |
|
Informační e-mailDoporučit článek kamarádovi / kamarádce (e-mailem)

MP3: Vivaldi , Jaromír Nohavica MP3
Programy: AVG zdarma , avast! Free Antivirus , OpenOffice.org , online ICQ , Verdict Free anglicko český slovník , CCleaner, KMPlayer
Video: Vyprávěj , iVysílání
Ostatní: SMS zdarma do všech sítí , Seriály online , CCCP kompletní video kodeky , Online disk Dropbox s 500 MB bonusem.