Tutanota - open source emailová služba Je česky Funguje ve webovém prohlížeči Funguje na mobilu Funguje na počítači

Logo služby Tutanota

Open source emailová služba pyšnící se vysokou úrovní zabezpečení. K ochraně všech dat využívá funkcí end-to-end šifrování a 2FA. Zabezpečení je hlavním cílem a největší výhodou služby, ale vývojáři se snaží, aby se jejich projekt vyrovnal konkurenci, proto nabízejí minimalistické provedení uživatelského rozhraní bez reklam, které je velmi prosté, přesto poskytuje vše, co normální e-mail. Neustále jsou dodávány nové funkce, jednou z posledních je například praktický šifrovaný kalendář.Tutanota je dílo německých vývojářů, kteří vytvořili zabezpečenou emailovou službu naprosto nezávisle na Google, což jí dává značný potenciál.

Základní účet Tutanota je vždy zdarma i se všemi bezpečnostními funkcemi. Pro připojení k anonymní schránce nejsou potřeba žádné osobní údaje. Vývojáři na svých stránkách deklarují, že IP adresy nikde neevidují a neukládají ani IP adresy odeslaných či přijatých e-mailů. Data jsou chráněna vždy, ať už uživatel využívá zabezpečeného webmail klienta.

Tutanota šifruje předmět, obsah i přílohy. Také lze importovat všechny kontakty do zašifrovaného adresáře. Všechen obsah je chráněn pomocí end-to-end šifrování (z konce na konec) a funkce 2FA (2 faktorového přihlašování), zabezpečení služby prošlo certifikovaným testováním a obstálo na výbornou, uživatelská data jsou tedy skutečně kvalitně chráněná. Tutanota nově přichází s šifrovaným kalendářem, který je zdarma pro všechny uživatele. Kalendář je bezproblémově integrován do zabezpečeného e-mailového klienta a lze k němu snadno přistupovat z jakéhokoli zařízení. Oznámení o událostech jsou zasílána šifrováním end-to-end, aby bylo plně chráněno soukromí uživatele. Na dalších funkcích do kalendáře se pracuje. Tutanota má ještě jeden aspekt, který se příliš často nevidí, na svých stránkách se propaguje jako tzv. Green email, to znamená, že všechna elektrická energie potřebná pro chod systému pochází z obnovitelných zdrojů.

  • Spolehlivě zabezpečený e-mail
  • Šifrovaný kalendář
  • Green e-mail

Tutanota je spolehlivá služba, pro šifrovanou emailovou komunikaci. Nabízí kvalitní zabezpečení, minimalistické uživatelské rozhraní bez reklam, šifrovaný kalendář a další funkce. Bohužel v neplacené verzi se uživatelé setkají s omezenou kapacitou, která činí pouhý 1GB, službu může využít pouze jeden uživatel a navíc má ještě omezené možnosti vyhledávání.

Uživatelské prostředí emailů služby Tutanota
Šifrovaný kalendář Tutanota

Domovská stránka Tutanota - Win 10


100 % (2 hlasy)12345 (5 = nejlepší) Ohodnoťte Tutanota
Líbí se vám Tutanota? :
Operační systém: Win 95, Win 98, Win Me, Win 2000, Win XP, Win Vista, Win 7, Linux, Mac OS, Není závislý na OS, iOS, Android, Win 8, Windows Mobile, Win 10
Jazyk: Český + Anglický + Německý
Instaluje se: Ne

Kód pro sdílení článku: (zobrazit »)

Odkaz:

HTML kód:

Kód do fóra:

Počet komentářů: 0 | Přidat komentář |
|
Informační e-mailDoporučit článek kamarádovi / kamarádce (e-mailem)

MP3: Vivaldi , Jaromír Nohavica MP3
Programy: AVG zdarma , avast! Free Antivirus , OpenOffice.org , online ICQ , Verdict Free anglicko český slovník , CCleaner, KMPlayer
Video: Vyprávěj , iVysílání
Ostatní: SMS zdarma do všech sítí , Seriály online , CCCP kompletní video kodeky , Online disk Dropbox s 500 MB bonusem.