Folding@home - distribuované výpočty pro hledání léčby závažných nemocí Funguje na počítači

Logo programu Folding@home

S tímto programem se můžete účastnit distribuovaných výpočtů pro hledání léčby na nemoci jako je rakovina, koronavirus nebo Alzheimerova choroba. Malou částí výkonu svého PC můžete pomoci velké věci.

Folding@home (nebo také někdy Folding at home) je program, který přímo na vašem počítači může pomoci s hledáním léku na nemoci, které aktuálně trápí lidstvo a jsou neléčitelné. V zásadě to funguje tak, že můžete "darovat" část výkonu svého počítače pro simulace skládání proteinů. Každý počítač simuluje malou část a všechny PC připojené do sítě tak dokáží i více než ty největší superpočítače světa.

V základním principu (nejsme lékaři), při nalezení nějaké vazby, která určité proteiny zablokuje, nebo se na ně naváže může dojít k nalezení léku nebo cesty jak léčit závažné nemoci. Projekt aktuálně provozuje univerzita Washington University. Výsledky výpočtů jsou následně ověřovány v laboratoři. Výstupy z projektu jsou i odborné lékařské články (o zjištění se správci projektu tak dělí s širší odbornou veřejností).

Folding@home přináší:

  • umožní vám zapojit se do hledání léku (léčby) na závažné nemoci jako je rakovina, koronavirus (SARS-CoV-2), Alzheimerova choroba, horečka denge, virus Zika, Ebola, žloutenka typu C
  • nastavit můžete kolik výkonu svého PC chcete vyhradit pro distribuované výpočty
  • nebo lze nastavit, že váš PC bude výpočty provádět pouze tehdy, když jej nebudete využívat vy

Aplikace Folding@home je možností, jak i "svou troškou přispět do mlýna". Nemusíte nikomu darovat peníze, ale přitom můžete přispět dobré věci.

Hlavní okno kontrolního panelu programu Folding@home
Možnosti nastavení programu Folding@homeKontextové menu Folding@home z oznamovací oblasti WindowsNáhled vizualizace proteinů, je ale pouze ilustrační

Stáhnout Folding@home (29,7 MB) - Linux, Mac OS, Win 8, Win 10


100 % (1 hlas)12345 (5 = nejlepší) Ohodnoťte Folding@home
Líbí se vám Folding@home? :
Operační systém: Linux, Mac OS, Win 8, Win 10
Jazyk: Anglický
Instaluje se: Ano
Jednoduchá instalace: Ano

Kód pro sdílení článku: (zobrazit »)

Odkaz:

HTML kód:

Kód do fóra:

Počet komentářů: 0 | Přidat komentář |
|
Informační e-mailDoporučit článek kamarádovi / kamarádce (e-mailem)

MP3: Vivaldi , Jaromír Nohavica MP3
Programy: AVG zdarma , avast! Free Antivirus , OpenOffice.org , online ICQ , Verdict Free anglicko český slovník , CCleaner, KMPlayer
Video: Vyprávěj , iVysílání
Ostatní: SMS zdarma do všech sítí , Seriály online , CCCP kompletní video kodeky , Online disk Dropbox s 500 MB bonusem.