PDF Import - rozšíření pro editaci PDF v OpenOffice.org Funguje na počítači

Dokumenty PDF jsou vytvářeny zejména pro jejich obtížnější editaci. Zde vám ale přinášíme rozšíření, pomocí kterého můžete PDF dokumenty v OpenOffice.org i upravovat.

Sun PDF Import je rozšíření (chcete-li doplněk) pro zdarma dostupný kancelářský balík OpenOffice.org. Toto rozšíření je sice stále v Beta verzi, není tedy dle autorů ještě zcela bez drobných chybiček, nicméně funguje a umožňuje načtení a následnou úpravu PDF dokumentů, jejichž editace je jinak poněkud obtížná. Jisté možnosti úprav PDF sice skýtá PDFill PDF Tools, ale přímo do samotného textu zasahovat neumí. To zase zvládne Sun PDF Import, i když prozatím zvládám import PDF souborů do aplikací Impress (obdoba MS Powerpoint) a Draw (program pro kreslení v rámci OpenOffice.org.

Toto rozšíření nicméně funguje. Jeho instalace probíhá tak, že si stáhnete instalační soubor rozšíření (.OXT soubor) a 2x a něj poklepete levým tlačítkem myši. Poté jste dotázáni, zda chcete doplněk nainstalovat a musíte odsouhlasit licenci. Během chvilky je rozšíření nainstalováno, abyste jej ale mohli začít využívat je zapotřebí OpenOffice.org zavřít a ukončit i ikonku Rychlého spuštění dole v oznamovací oblasti.

Rozšíření je prozatím v Beta verzi, nicméně PDF dokument je schopno načíst. Po vložení je ale souvislý text rozdělen na části po jednotlivých řádcích, případně někdy po dvou, třech slovech. U běžných dokumentů je text rozdělen na řádky a v rámci nich lze text bez problémů editovat. Pokud jste se tedy těšili na 100% možnosti editace textu z PDF dokumentu budeme vás muset spíše odkázat na online službu Convert PDF to Word nebo program Some PDF to Word, které PDF převádí do formátu Word. Nicméně otevření a drobné korektury PDF možné jsou. Stačí spustit program Draw (česky Kresba; z balíku OpenOffice.org) a dáte Otevřít soubor a vyberete libovolný PDF dokument. Při mých zkouškách dopadl převod písmen dobře, nicméně někdy byl problém s fonty (každé písmenko bylo někdy z jiného fontu) a taktéž převod tabulek byl občas chybný.

Toto rozšíření vnímám jako průlomové, protože jako jedno z prvních, které jsou zdarma umožňuje editaci textu a objeků v PDF dokumentech. Jedná se stále o Beta vezi, takže ve fiální verzi se jistě dočkáme ještě mnohých zlepšeních. Sun PDF Import je tak vhodným doplňkem k OpenOffice.org, které umí do PDF ukládat a nebo virtuálním tiskárnám (např. PDFCreator), které dovedou PDF vytvářet ze všech programů, které dokáží tisknout na tiskárně.

Stáhnout PDF Import (1,2 MB) - Win XP, Win Vista, Win 7, Win 8


12345 (5 = nejlepší) Ohodnoťte PDF Import
Líbí se vám PDF Import? :
Operační systém: Win XP, Win Vista, Win 7, Win 8
Jazyk: Anglický
Instaluje se: Ano
Jednoduchá instalace: Ano

Kód pro sdílení článku: (zobrazit »)

Odkaz:

HTML kód:

Kód do fóra:

Počet komentářů: 0 (Ukaž komentáře) | Přidat komentář |
|
Informační e-mailDoporučit článek kamarádovi / kamarádce (e-mailem)

MP3: Vivaldi , Jaromír Nohavica MP3
Programy: AVG zdarma , avast! Free Antivirus , OpenOffice.org , online ICQ , Verdict Free anglicko český slovník , CCleaner, KMPlayer
Video: Vyprávěj , iVysílání
Ostatní: SMS zdarma do všech sítí , Seriály online , CCCP kompletní video kodeky , Online disk Dropbox s 500 MB bonusem.