Ubuntu - oblíbená komunitní distribuce Linuxu Je česky Funguje ve webovém prohlížeči

logo Ubuntu

Operační systém založený na Linuxu zdarma. Jeho velkou výhodou je snadná práce s ním a velký počet uživatelů a tedy mnoho návodů a rad na internetu.

Ubuntu je linuxovou distribucí, tedy operačním systémem založeným na operačním systému Linux. Tato odnož je jedna z těch mladších a pro svoji přívětivost vůči uživatelům je dnes asi tou nejoblíbenější. Je vhodná jak pro notebooky (laptopy či přenosné počítače) tak i pro běžné počítače i servery. Ubuntu je nazývána jako distribuce komunitní, proto i slovo "ubuntu" je africké slovo (zulština), které lze přeložit jako "lidskost".

Systém i jeho instalace jsou přívětivé k uživateli. Instalací vás provede jednotlivými kroky průvodce tak, jak je tomu např. u Windows. Dle autorů instalace Ubuntu zabere přibližně 25 minut, někdy i méně.

Ubuntu přináší:

  • komplexní operační systém pro PC, notebook či server
  • nainstalovat lze spousty bezplatných programů přímo ze systému z Centra softwaru Ubuntu
  • již obsahuje programy jako např. webový prohlížeč Firefox, LibreOffice (text, tabulky, prezentace), správce obrázků, BitTorrent klient, e-mailový klient a IM klienta, přehrávač hudby, videa a internetových rádií
  • nainstalujete ale i další moderní aplikace jako je Skype, Dropbox, Thunderbird

Ubuntu je pro svou uživatelskou přívětivost (téměř vše co běžný uživatel potřebuje si naklikáte myší), vhodná pro začátečníky i ty, kteří přecházejí z jiného systému. Množstvím programů i moderních funkcí je poté rovnocenným konkurentem Windows.

Webový prohllížeč a LibreOffice spuštěné v Ubuntu
Webový prohlížeč, s poslední verzí FirefoxuModerní spouštěcí menu s vyhledávánímMenu odhlášení a vypnutíNastavení systému UbuntuCentrum softwaru pro Ubuntu umožňuje snadné a rychlé instalace i odstraněníIntegrovaný správce souborůPřihlašování do systému lze při instalaci i vypnout

Stáhnout Ubuntu (1400 MB) - Není závislý na OS


100 % (1 hlas)12345 (5 = nejlepší) Ohodnoťte Ubuntu
Líbí se vám Ubuntu? :
Operační systém: Není závislý na OS
Jazyk: Český + Anglický + Německý
Instaluje se: Ano
Jednoduchá instalace: Ano

Šťítky: linux, linuxové distribuce

Kód pro sdílení článku: (zobrazit »)

Odkaz:

HTML kód:

Kód do fóra:

Počet komentářů: 0 (Ukaž komentáře) | Přidat komentář |
|
Informační e-mailDoporučit článek kamarádovi / kamarádce (e-mailem)

MP3: Vivaldi , Jaromír Nohavica MP3
Programy: AVG zdarma , avast! Free Antivirus , OpenOffice.org , online ICQ , Verdict Free anglicko český slovník , CCleaner, KMPlayer
Video: Vyprávěj , iVysílání
Ostatní: SMS zdarma do všech sítí , Seriály online , CCCP kompletní video kodeky , Online disk Dropbox s 500 MB bonusem.