Seznam Lištička - překlad slov a ulehčení připojení na Seznam e-mail, pro Firefox i další Je česky Funguje ve webovém prohlížeči

Seznam Lištička je rozšiřující lišta do internetových prohlížečů Firefox i Internet Explorer, která je doplňuje o šikovné funkce překladu slov nebo snadného vstupu do e-mailů na Seznamu.

Seznam Lištička je malý prográmek, který upravuje, či rozšiřuje funkce a možnosti vašeho internetového prohlížeče, tedy pokud používáte Mozilla Firefox a nebo Internet Explorer. Její datová velikost není nijak veliká, ale funkce, které vám může přinést může příjemně překvapit.

Obecně Seznam Lištička slouží k lepšímu a snadnějšímu přístupu ke službám, které poskytuje portál a vyhledávač Seznam. Nabízí tedy:

  • vyhledávací okénko - zadání textu a "odENTERování" vyhledá daný text v internetu s využitím vyhledávače Seznam.cz.
  • zvýraznění hledaného textu z okénka na internetové stránce
  • kontrola pravopisu psaného textu na internetových stránkách a e-mailu přes prohlížeč v češtině, angličtině nebo slovenštině
  • snadný přístup k e-mailu, který máte na Seznamu, lišta ukazuje počet nových e-mailů
  • možnost nechat si zobrazovat poslední články ze serverů Novinky.cz, Sport.cz
  • a zejména: možnost používat slovníku, který přeloží například anglické slovíčko do češtiny, když na ním necháme na chvíli kurzor myši

Samotné vyhledávací okénko možná není ten největší tahák, ale snadný přístup k vašemu e-mailu na seznamu jistě potěší a za asi nejlepší službu považuji automatický překlad cizích slovíček. Implicitně je nastavený anglicko-český slovník, ale můžete použít jakýkoliv jazyk, do a ze kterého dokáže překládat online slovník na Seznam.cz. Drobná nevýhoda je, že aktuálně může být zapnutý slovník pouze po jeden jazyk, třeba pouze pro angličtinu. Nicméně pokud čteme WWW stránky v cizích jazyce, tak jsem většinou právě v angličtině a němčině či francouzštině jistě značně méně, takže nemusí jít o tak velkou nevýhodu.

Seznam lištičku, tedy ocení všichni uživatelé služeb Seznam.cz, kteří k nim takto získají kratší cestu. A i ti všichni ostatní jistě ocení slovník, který zobrazuje překlad do češtiny u cizích slovíček po pouhém "zanechání" kurzoru myši nad slovíčkem, které si chceme nechat přeložit. Jedná se o opravdu výbornou funkci.

Přejít na stránky Lištičky (0,1 MB) - Není závislý na OS


30 % (2 hlasy)12345 (5 = nejlepší) Ohodnoťte Seznam Lištička
Líbí se vám Seznam Lištička? :
Operační systém: Není závislý na OS
Jazyk: Český
Instaluje se: Ano
Jednoduchá instalace: Ano

Šťítky: rozšíření pro firefox

Kód pro sdílení článku: (zobrazit »)

Odkaz:

HTML kód:

Kód do fóra:

Počet komentářů: 0 (Ukaž komentáře) | Přidat komentář |
|
Informační e-mailDoporučit článek kamarádovi / kamarádce (e-mailem)

MP3: Vivaldi , Jaromír Nohavica MP3
Programy: AVG zdarma , avast! Free Antivirus , OpenOffice.org , online ICQ , Verdict Free anglicko český slovník , CCleaner, KMPlayer
Video: Vyprávěj , iVysílání
Ostatní: SMS zdarma do všech sítí , Seriály online , CCCP kompletní video kodeky , Online disk Dropbox s 500 MB bonusem.