Java Runtime Environment - prostředí pro běh Java aplikací a webových stránek ke stažení Funguje na počítači

Java Runtime Environment je prostředí, které umožňuje spouštět na vašem počítači počítačové programy napsané v jazyce Java a nebo webové stránky obsahující java kód.

Java nebo také Java Runtime Environment je balík programů, který na vaše počítači umožňuje spouštění počítačových programů napsaných v jazyce Java. Programy, které jsou napsány v jazyce Java nejsou totiž v zásadě závislé pouze na určitém počítačovém operačním systému a je možno je spouštět na počítačích se systémem Windows, Linux i Mac OS.

Java Runtime Environment tedy jako takový není námi běžnými uživateli počítačů až tolik využitelný, ale je potřebný pokud si chcete na svém počítači spustit jakýkoliv počítačový program napsaný v jazyce Java nebo pokud chcete pracovat s internetovou stránkou, která využívá nějakého miniprogramu napsaného v jazyce Java. Příkladem může být například internetové bankovnictví.

Java Runtime Environment je prostředí potřebné pro:

  • umožnění spouštění počítačových programů napsaných v jazyce Java
  • pro možnost používat webové stránky, které využívají tzv. Java applety (malé Java programy pro webové stránky) (např. internetové bankovnictví)

Prostředí Java tedy běžný uživatel ocení pouze jako prostředek pro spouštění dalších počítačových programů, které je pro svůj běh vyžadují. Protože prostředí Java se může připojovat na internet (pokud tento přístup neblokujete firewallem např. ZoneAlarm Free)doporučuji abyste měli nainstalovanou vždy poslední aktuální a tedy nejbezpečnější verzi Java Runtime Environment. Ke stažení i použití je samozřejmě zdarma.

Obdobným prostředím, které pouze slouží ke spouštění dalších programů a her je na internetu Adobe Flash Player.

Stáhnout Java Runtime Environment (35,3 MB) - Win XP, Win Vista, Win 7


20 % (1 hlas)12345 (5 = nejlepší) Ohodnoťte Java Runtime Environment
Líbí se vám Java Runtime Environment? :
Operační systém: Win XP, Win Vista, Win 7, Linux, Win 8
Jazyk: Anglický
Instaluje se: Ano
Jednoduchá instalace: Ano

Kód pro sdílení článku: (zobrazit »)

Odkaz:

HTML kód:

Kód do fóra:

Počet komentářů: 0 (Ukaž komentáře) | Přidat komentář |
|
Informační e-mailDoporučit článek kamarádovi / kamarádce (e-mailem)

MP3: Vivaldi , Jaromír Nohavica MP3
Programy: AVG zdarma , avast! Free Antivirus , OpenOffice.org , online ICQ , Verdict Free anglicko český slovník , CCleaner, KMPlayer
Video: Vyprávěj , iVysílání
Ostatní: SMS zdarma do všech sítí , Seriály online , CCCP kompletní video kodeky , Online disk Dropbox s 500 MB bonusem.