Dropbox - online 2GB disk a zároveň virtuální disk v PC Funguje na počítači

logo Dropboxu

Online úložištěm pro data a zároveň online virtuální disk, přístupný z jakéhokoliv vašeho počítače. Snadno synchronizuje data mezi vícero zařízeními či uživateli.

Dropbox kromě toho, že poskytuje online úložiště pro soubory přináší i výbornou funkci synchronizace dat. S dodávaným programem (klientem) se v počítači vytvoří Dropbox složka  a veškeré soubory, které do ní umístíte se nahrají (sesynchronizují) se soubory, které jsou ve vašem online úložišti. Soubory jsou tak přístupné jednat přes webové rozhraní, ale také přímo z počítače. Program a online úložiště Dropbox je tak možno používat i pro synchronizaci souborů a dat mezi vícero počítači (podporován je i mobilní telefon iPhone).

Dropbox přináší:

  • zdarma prostor o velikosti 2GB (registrací přes odkaz níže získáte navíc + 500 MB)
  • nemá limit na velikost nahrávaných souborů (jen limit samotného prostoru)
  • automatickou synchronizaci po nahrání souboru do složky Dropbox na počítači - pokud nejste připojeni k internetu změny se na online disk nahrají jakmile se k internetu připojíte
  • podporuje sdílení, takže určitým osobám můžete dovolit přístup k vybraným souborům ze svého Dropboxu
  • program Dropbox automaticky zálohuje vámi vybrané soubory
  • k souborů máte i webový přístup přes webový prohlížeč z jakéhokoliv místa
  • přenos souborů do a z online úložiště je šifrován
  • online úložiště je optimalizováno i pro mobilní telefony s podporou internetu

Spojení virtuálního disku a online úložiště Dropbox je tak výborným i pro zálohování a případně i obnovu nechtě smazaných souborů. Dropbox totiž uchovává i smazané soubory po dobu 30 dní. V porovnání s konkurencí je Dropbox unikátní v software, který vám online úložiště integruje přímo do vašeho počítače. Konkurencí je mu například Humyo, které nabízí větší prostor, ale již ne program pro automatickou synchronizaci a zálohování. Velkou výhodou Dropboxu je navíc i fakt, že podporuje i systém Linux.

Přehled posledních změn provedených na Dropbox disku. Indikace v oznamovací oblasti Windows.
Složka s indikací sesynchronizování souborů a adresářůNastavení případného omezení rychlosti uploadu a downloaduNastavení Dropbox klientaMenu Windows klienta služby Dropbox

Přejít na Dropbox - Win XP, Win Vista, Win 7, Linux, Mac OS, Win 8, Win 10 - po registraci si můžete stáhnout klienta pro své PC. Pokud po kliknutí na odkaz rovnou zaregistrujete získáváte o 500 MB větší kapacitu zdarma.


100 % (2 hlasy)12345 (5 = nejlepší) Ohodnoťte Dropbox
Líbí se vám Dropbox? :
Operační systém: Win XP, Win Vista, Win 7, Linux, Mac OS, Win 8, Win 10
Jazyk: Anglický
Instaluje se: Ne

Šťítky: online disk, synchronizace dat, zálohování

Kód pro sdílení článku: (zobrazit »)

Odkaz:

HTML kód:

Kód do fóra:

Počet komentářů: 1 (Ukaž komentáře) | Přidat komentář |
|
Informační e-mailDoporučit článek kamarádovi / kamarádce (e-mailem)

MP3: Vivaldi , Jaromír Nohavica MP3
Programy: AVG zdarma , avast! Free Antivirus , OpenOffice.org , online ICQ , Verdict Free anglicko český slovník , CCleaner, KMPlayer
Video: Vyprávěj , iVysílání
Ostatní: SMS zdarma do všech sítí , Seriály online , CCCP kompletní video kodeky , Online disk Dropbox s 500 MB bonusem.