ClamAV - bezplatný antivirus pro Windows Funguje na počítači

ClamAV pro Windows je antivir s prvky kolektivní ochrany, která dokáže chránit před novými hrozbami velmi rychle. Založen je přitom na proslulém antiviru ClamAV pro Unix.

ClamAV pro Windows je upravená verze antiviru ClamAV, který je prozatím dostupný pouze pro operační systémy kompatibilní s Unixem. S ClamAV jste se v upravené verzi mohli setkat například v antiviru ClamWin, který je vlastně upravenou verzí ClamAV pro Windows.

ClamAV pro Windows je ale na rozdíl od těch "běžných" antivirů založen na technologie Cloud programování a má kolektivní systém varování před hrozbami.

ClamAV pro Windows přináší:

  • jedná se o Cloud antivirus, který pro ochranu potřebuje být bohužel připojený k internetu (verze, která podporuje offline skenování je již placená)
  • výhodou ale naopak je, že virové hrozby, které napadnou někoho z komunity uživatelů se dozvíte okamžitě, jste tak rychleji chráněni
  • můžete si naplánovat pravidelné antivirové kontroly svého počítače

Mezi antivirovými programy je systému Cloud antiviru, tak jak je u ClamAV pro Windows, je nejspíše nejblíže antivirus Panda Cloud Antivirus Free, který je zdarma i s jistými možnostmi offline skenování proti virům, když zrovna nejste připojeni k internetu. Volba Cloud antiviru je tedy vhodná zejména pokud jste neustále připojeni k internetu, případně jako doplněk dalšího antiviru.

Stáhnout ClamAV (4,9 MB) - Win XP, Win Vista, Win 7, Linux, Win 8


12345 (5 = nejlepší) Ohodnoťte ClamAV
Líbí se vám ClamAV? :
Operační systém: Win XP, Win Vista, Win 7, Linux, Win 8
Jazyk: Anglický
Instaluje se: Ano
Jednoduchá instalace: Ano

Šťítky: antivir, antivirus, ochrana proti virům

Kód pro sdílení článku: (zobrazit »)

Odkaz:

HTML kód:

Kód do fóra:

Počet komentářů: 0 (Ukaž komentáře) | Přidat komentář |
|
Informační e-mailDoporučit článek kamarádovi / kamarádce (e-mailem)

MP3: Vivaldi , Jaromír Nohavica MP3
Programy: AVG zdarma , avast! Free Antivirus , OpenOffice.org , online ICQ , Verdict Free anglicko český slovník , CCleaner, KMPlayer
Video: Vyprávěj , iVysílání
Ostatní: SMS zdarma do všech sítí , Seriály online , CCCP kompletní video kodeky , Online disk Dropbox s 500 MB bonusem.