DirectX 9.0c - rozhraní potřebné pro běh moderních her ve Windows Je česky Funguje na počítači

Sada knihoven poskytující programové rozhraní pro operační systém ke komunikaci s grafickou kartou. Jedná se o sadu, která je potřebná pro hraní moderních počítačových her a pokročilou grafiku ve Windows.

Sada Microsoft DirectX 9.0c je sada knihoven, která je ve zkratce potřebná pro hraní moderních her, práci s grafikou a multimédii v operačním systému Windows. Cíl DirectX sady je využít maximálně hardwarových možností grafické karty i jejího výpočetního výkonu. Pro uživatele (hráče her) tak přináší vyšší kvalitu zobrazované hry na jeho počítači. Využití tato sada najde i pokud používáte na počítači grafické program CAD/CAM, které využívají 3D zobrazování.

Microsoft DirectX je produktem firmy Microsoft, existuje ale i konkurenční open source alternativa OpenGL, která taktéž funguje na systémech Windows.

Operační systémy Windows již mají DirectX v sobě nainstalované, pouze mohou mít starší verzi. Tato verze DirectX 9.0c je jako poslední oficiálně použitelná na operačních systémech do Windows XP. Novější 10 a 11 sada je určena pouze pro systémy Vista a 7.

DirectX nemohou být z operačního systému Windows odinstalovány. Nejedná se o nijak velký problém. Pokud byste tuto sadu někdy chtěli odstranit stačí před instalací DirectX provést vytvoření bodu obnovení.

Stáhnout DirectX 9.0c (33,5 MB) - Win 98, Win Me, Win 2000, Win XP


12345 (5 = nejlepší) Ohodnoťte DirectX 9.0c
Líbí se vám DirectX 9.0c? :
Operační systém: Win 98, Win Me, Win 2000, Win XP
Jazyk: Český + Anglický + Německý
Instaluje se: Ano
Jednoduchá instalace: Ano

Kód pro sdílení článku: (zobrazit »)

Odkaz:

HTML kód:

Kód do fóra:

Počet komentářů: 0 (Ukaž komentáře) | Přidat komentář |
|
Informační e-mailDoporučit článek kamarádovi / kamarádce (e-mailem)

MP3: Vivaldi , Jaromír Nohavica MP3
Programy: AVG zdarma , avast! Free Antivirus , OpenOffice.org , online ICQ , Verdict Free anglicko český slovník , CCleaner, KMPlayer
Video: Vyprávěj , iVysílání
Ostatní: SMS zdarma do všech sítí , Seriály online , CCCP kompletní video kodeky , Online disk Dropbox s 500 MB bonusem.