Lubuntu - minimálně náročná linuxová distribuce Je česky Funguje ve webovém prohlížeči

Ubuntu je mezi českými uživateli velmi známou linuxovou distribucí. Lubuntu je neoficiální odnož pro slabší počítače, přesto nabízí zajímavé možnosti.

Linuxová distribuce Lubuntu vychází z jádra Ubuntu, což je mezi uživateli velmi oblíbená distribuce zejména díky přívětivému GUI. Lubuntu ovšem nepochází z dílny společnosti Canonical, přesto je vážnou konkurencí k oficiálnímu Xubuntu, které je navrženo pro starší počítače. Lubuntu snižuje nároky na počítač opravdu na minimum, tudíž se stává zajímavou volbou pro méně výkonné počítače. Grafické prostředí je na LXDE, což je daleko méně náročné než KDE či Gnome. Minimalizace nároků sice ochudila tuto distribuci o některé grafické efekty a možnosti, nicméně pokud je primární výkon, distribuce je vynikající. Přesto grafické prosředí se chová svižně i na starších počítačích. Nepříjemností je však fakt, že nepochází od Canonicalu, coby oficiálního distributora Ubuntu, tudíž Lubuntu nemá oficiální podporu. Má však svůj komunitní web s podporou. Vývojáři označují distribuci jako „lehkou“, tudíž s velice svižným prostředím. Nabízí zejména:

  • minimální nároky na HW
  • podobnost s oficálním Ubuntu
  • příjemné prostředí LXDE
  • klasické žurnálovací souborové systémy
  • komunitní podpora

Lubuntu je velmi zajímavý projekt v oblasti linuxových distribucí, která je vhodná pro méně výkonné počítače. Disponuje svižným grafickým rozhraním a podobnost s Ubuntu je maximální. Pro běžného uživatele Linuxu je dobrou volbou.

Download stránka ke stažení Lubuntu (690 MB) - Není závislý na OS


100 % (2 hlasy)12345 (5 = nejlepší) Ohodnoťte Lubuntu

Líbí se vám Lubuntu? :
Operační systém: Není závislý na OS
Jazyk: Český + Anglický
Instaluje se: Ano
Jednoduchá instalace: Ano

Šťítky: linuxové distribuce

Kód pro sdílení článku: (zobrazit »)

Odkaz:

HTML kód:

Kód do fóra:

Počet komentářů: 0 (Ukaž komentáře) | Přidat komentář |
|
Informační e-mailDoporučit článek kamarádovi / kamarádce (e-mailem)

MP3: Vivaldi , Jaromír Nohavica MP3
Programy: AVG zdarma , avast! Free Antivirus , OpenOffice.org , online ICQ , Verdict Free anglicko český slovník , CCleaner, KMPlayer
Video: Vyprávěj , iVysílání
Ostatní: SMS zdarma do všech sítí , Seriály online , CCCP kompletní video kodeky , Online disk Dropbox s 500 MB bonusem.