Ikariam - online strategicko-historická hra z antického Řecka Je česky Funguje ve webovém prohlížeči

Tato online hra vás přenese do prostředí antického Řecka, kde vám na počátku patří pouze malý kus země na zeleném pobřeží. Zda dokážete na tomto místě postavit uznávané ostrovní impérium záleží jen na vašich schopnostech.

Po bezplatném zaregistrování a libovolném vybrání z osmy dostupných světů, které jsou označeny podle řecký písmen, dostanete vesnici na malém ostrově a vašim úkolem je, ji rozvíjet tak, abyste udrželi v rovnováze populační a ekonomickou stránku. Ze začátku můžete stavět pouze některé budovy a mimo jiné také Akademii, ve které lze provádět výzkumy nezbytné ke stavbě dalších budov, vojáků a lodí. Hlavní suroviny na stavbu většiny budov jsou dřevo a mramor. Tyto suroviny se těží v dole, který je společný pro všechny hráče na daném ostrově. Dalšími surovinami jsou krystalické sklo potřebné pro vědu a vylepšování, síru pro vojenské jednotky a nakonec nejdůležitější surovinu a tou je víno, jehož podávání v taverně zvyšuje spokojenost vašich obyvatel. Po rozběhnutí ekonomiky se můžete konečně pustit střemhlav do boje. Na výběr máte nepřeberné množství pozemních, vzdušných i námořních jednotek, včetně ponorek. Můžete také se svými surovinami obchodovat nebo vyměňovat přímo na tržišti, kde se vždy najde dostatek zájemců, kteří jen čekají na svou příležitost něco koupit, nebo naopak prodat. Finance slouží pro údržbu měst, stavbu lodí a zřizování vlastní armády pro útok i obranu.

  • Hlavními surovinami jsou dřevo, mramor, krystalické sklo, síra a víno
  • Obrovské množství budov na výstavbu (sklady, muzea, ambasády, hájovny, loděnice, přístavy, tržiště, dílny, sklárny a mnoho dalších)
  • Jednotky na obranu města (hoplité, kopiníci, šermíři, parní obři, střelci, děla, doktoři dokonce i kuchaři)
  • Lodě na ovládnutí oceánu (beranidlové, plamenometné, balistové i nákladní)

Přejít na Ikariam - Není závislý na OS


12345 (5 = nejlepší) Ohodnoťte Ikariam
Líbí se vám Ikariam? :
Operační systém: Není závislý na OS
Jazyk: Český
Instaluje se: Ne

Šťítky: browser game, online hry, prohlížečová hra, starověk, Řecko, budovatelská strategie

Kód pro sdílení článku: (zobrazit »)

Odkaz:

HTML kód:

Kód do fóra:

Počet komentářů: 0 (Ukaž komentáře) | Přidat komentář |
|
Informační e-mailDoporučit článek kamarádovi / kamarádce (e-mailem)

MP3: Vivaldi , Jaromír Nohavica MP3
Programy: AVG zdarma , avast! Free Antivirus , OpenOffice.org , online ICQ , Verdict Free anglicko český slovník , CCleaner, KMPlayer
Video: Vyprávěj , iVysílání
Ostatní: SMS zdarma do všech sítí , Seriály online , CCCP kompletní video kodeky , Online disk Dropbox s 500 MB bonusem.