Gnumeric - tabulkový procesor pro statistiku Je česky Funguje na počítači

Gnumeric je tabulkový procesor obohacený o některé statistické a speciální funkce oproti například programu Calc z Open Office. Je zcela zdarma, pod licencí GNU. A má co nabídnout.

Na první pohled běžný tabulkový procesor, smysl práce je stejný. Buňky, vzorce, výpočty, tabulky. Proti běžným tabulkovým procesorům obsahuje některé numerické a statistické funkce navíc. Příjemné je, že si rozumí s běžnými formáty, jako je XLS a dokonce i XLSX. Ovšem při načítání z XLSX mohou při velkých objemech dat nastat potíže. V praxi vyzkoušeno na načítání 80 rozložených obrazů na pixely do 40000-složkových vektorů. Jinak funguje poměrně rychle a bez problémů. Jeho hlavní předností je že multiplatformní, tedy existuje verze pro Windows i Linux. Potěší také export do PDF. Co nabídne uživatelům Gnumeric proti běžnému tabulkovému procesoru:

  • pokročilé statistické funkce (výpočet kovarianční matice, F-Test, FA, dekorelace, apod.)
  • nativní export do PDF
  • podpora Windows i Linux
  • lineární programování
  • práce s komplexními čísly
  • extenze formou plug-inů

Gnumeric je zaměřen zejména na pokročilejší uživatele, běžný uživatel spoustu funkcí nevyužije. Ale těm, kteří potřebují vyšší analýzu dat, Gnumeric poslouží výborně. Jeho předností je nulová cena, rozšiřitelnost, multiplatformnost a zejména pokročilá analýza dat včetně grafické vizualizace. Jediným záporem je občasná nestabilita při velkém objemu dat. Co bych také viděl jako možné zlepšení, je existence 64-bitové verze, která by u některých výpočtů využila lépe 64-bit architektury a RAM. Česká lokalizace je k dispozici.

Stáhnout Gnumeric (18 MB) - Win 98, Win Me, Win 2000, Win XP, Win Vista, Win 7


12345 (5 = nejlepší) Ohodnoťte Gnumeric

Líbí se vám Gnumeric? :
Operační systém: Win 98, Win Me, Win 2000, Win XP, Win Vista, Win 7, Linux
Jazyk: Český + Anglický
Instaluje se: Ano
Jednoduchá instalace: Ano

Šťítky: tabulkový procesor

Příbuzné šťítky: kancelářský balík

Kód pro sdílení článku: (zobrazit »)

Odkaz:

HTML kód:

Kód do fóra:

Počet komentářů: 0 (Ukaž komentáře) | Přidat komentář |
|
Informační e-mailDoporučit článek kamarádovi / kamarádce (e-mailem)

MP3: Vivaldi , Jaromír Nohavica MP3
Programy: AVG zdarma , avast! Free Antivirus , OpenOffice.org , online ICQ , Verdict Free anglicko český slovník , CCleaner, KMPlayer
Video: Vyprávěj , iVysílání
Ostatní: SMS zdarma do všech sítí , Seriály online , CCCP kompletní video kodeky , Online disk Dropbox s 500 MB bonusem.