ParaView - vizualizace a modelování ve 2D i 3D

Aplikace ParaView osloví zejména pokročilejší uživatele. Jedná o bezplatný nástroj k modelování 2D a 3D grafiky a pokročilé vizualizaci dat. Existuje pro Windows 32-bit i 64-bit platformu, Linux i MacOS, což je vynikající.

Na první pohled aplikace trochu připomíná CAD programy. Avšak ParaView je zaměřen trochu jinak. Je určen k vizualizace dat, grafiky v nejrůznějších formátech. Poradí si s importem i exportem mnoha grafických 2D/3D formátů. Je také možné začít modelovat ručně pomocí objemových primitiv, což jsou základní tělesa jako kvádr, kužel a podobné. U každého tělesa je možné nastavit stínování, texturu, osvětlení a mnoho dalších parametrů, včetně LOD (množství detailů). Tělesa také mohou být průhledná. ParaView si také poradí se XML daty a vizualizacemi mnoha formátů známých z prostředí jiných podobných aplikací. Technicky je postaven na C++ a Pythonu a dokáže efektivně využít grafické karty a paralelního programování a víceprocesorové architektury. Je součástí rodiny produktů společnosti Kitware, Inc., ale jako jediný je ParaView zdarma. K čemu se tedy ParaView hodí:

  • pokročilá vizualizace dat
  • úprava 2D/3D modelů
  • návrh scén z objemových primitiv s nastavením LOD
  • tvorba fraktálů
  • výpočetně náročné úlohy s paralelním programováním

Jedná se o zajímavý nástroj, který může nadchnout uživatel zabývající se modelováním 3D grafiky a vizualizací dat. Některé prvky, tzv. CSG geometrie připomínají programy typu CAD, jiné zase modelování např. v programu Blender. Program je pouze v angličtině, což k vzhledem k cílové skupině uživatelů nijak nevadí. Je ho možné použít i jako určitý benchmark pro měření grafického a výpočetního výkonu. Zajímavou možností je ukládat nejen výsledné projekty, ale také snímky obrazovky modelu a to včetně tzv. anaglyfů (červeno-modré prostorové obrázky). Výsledek anaglyfů je zajímavý a může udělat 3D představu o modelu.

Stáhnout ParaView (57 MB) - Win 2000, Win XP, Win Vista, Win 7, Linux, Mac OS - 32-bit verze pro Windows


12345 (5 = nejlepší) Ohodnoťte ParaView

Líbí se vám ParaView? :
Operační systém:
Jazyk: Anglický
Instaluje se: Ano
Jednoduchá instalace: Ano

Kód pro sdílení článku: (zobrazit »)

Odkaz:

HTML kód:

Kód do fóra:

Počet komentářů: 0 (Ukaž komentáře) | Přidat komentář |
|
Informační e-mailDoporučit článek kamarádovi / kamarádce (e-mailem)

MP3: Vivaldi , Jaromír Nohavica MP3
Programy: AVG zdarma , avast! Free Antivirus , OpenOffice.org , online ICQ , Verdict Free anglicko český slovník , CCleaner, KMPlayer
Video: Vyprávěj , iVysílání
Ostatní: SMS zdarma do všech sítí , Seriály online , CCCP kompletní video kodeky , Online disk Dropbox s 500 MB bonusem.