RollerCoaster Tycoon - budovatelská strategie, budování zábavného parku Funguje na počítači

První ze série budovatelských strategií, kde budete mít za úkol stavět, spravovat a vylepšovat svůj vlastní zábavní park, abyste přilákali co nejvíce návštěvníků a tím vydělali co nejvíce peněz.

Do začátku dostanete bankovní konto značně vyhublé a s ním musíte rozjet jeden z největších zábavních parků světa. Většinou vaše hotovost bude do začátku činit 10 000 $, ale pokud budete šikovní v hospodaření, můžete ji značně rozšířit a to i o další dvě nuly. Opravdu to není žádná lehká věc a to nejen proto, že budete muset stavět stánky a atrakce, platit jejich provozní náklady, ale také proto, že budete muset vyplácet mzdy zaměstnancům.

Ve vašem zábavním parku najdete čtyři druhy zaměstnanců a to je uklízeč, mechanik, policista a bavič. Uklízeč se stará o to, aby bylo v parku čisto, tj. odklízí papírky, které nevychovaní návštěvníci zahodí na zem, vyklízí přeplněné koše, zalévá květiny a seká trávník. Mechanik se stará o bezpečný a hladký chod atrakcí. Provádí pravidelné inspekce a drobné úpravy, jejichž časové intervaly si můžeme nastavit sami. Dále, pokud nastane vážnější porucha, pokusí se jí co nejdřív opravit. Policista se stará o komplexní bezpečnost v parku a hlídá, aby nikdo nepoškozoval váš majetek např. lavičky, lampy a koše. Bohužel i takoví lidé se najdou a tak dříve nebo později narazíte v parku na rozlomenou lavičku, rozkopnutý koš či rozbitou lampu, ale díky policii se tyto nehody sníží na minimum. Posledním zaměstnancem je bavič, který má za úkol bavit návštěvníky, zkracovat jim dlouhou chvíli ve frontách na atrakci a propagovat park. K dispozici jsou tři kostýmy - panda, tygr a slon.

Ve hře máte možnost:

  • Stavění velkého množství atrakcí od dětských kolotočů, domů hrůzy, autodromu přes lodičky, ruské kolo a bludiště až po obří horské dráhy.
  • Zřizovat stánky s občerstvením, jako například s popcornem, hamburgery, hranolkami, nápoji nebo třeba s balónky.
  • Sázet okrasné stromky, budovat záhonky, ploty nebo třeba vytvořit park v egyptském stylu.

Tato starší budovatelská hra rozhodně stojí za vaši pozornost, nebo můžete také vyzkoušet jejího staršího bratříčka RollerCoaster Tycoon 3, který také najdete na našich stránkách.

Technické požadavky: Procesor 90MHz, 16 MB RAM, HDD 103MB volného místa, DirectX 9.0c nebo vyšší

Stáhnout RollerCoaster Tycoon (103 MB) - Win 95, Win 98, Win Me, Win 2000, Win XP


12345 (5 = nejlepší) Ohodnoťte RollerCoaster Tycoon
Líbí se vám RollerCoaster Tycoon? :
Operační systém: Win 95, Win 98, Win Me, Win 2000, Win XP
Jazyk: Anglický
Instaluje se: Ano
Jednoduchá instalace: Ano

Kód pro sdílení článku: (zobrazit »)

Odkaz:

HTML kód:

Kód do fóra:

Počet komentářů: 0 (Ukaž komentáře) | Přidat komentář |
|
Informační e-mailDoporučit článek kamarádovi / kamarádce (e-mailem)

MP3: Vivaldi , Jaromír Nohavica MP3
Programy: AVG zdarma , avast! Free Antivirus , OpenOffice.org , online ICQ , Verdict Free anglicko český slovník , CCleaner, KMPlayer
Video: Vyprávěj , iVysílání
Ostatní: SMS zdarma do všech sítí , Seriály online , CCCP kompletní video kodeky , Online disk Dropbox s 500 MB bonusem.