Náš denní chléb - dokumentární film o výrobě potravin Funguje ve webovém prohlížeči

Zajímalo vás někdy, jak se v dnešní době vyrábí základní potraviny, které se dostávají prakticky každodenně na náš stůl? V tom případě se můžete podívat na dokumentární film režiséra Nikolause Geyrhaltera Náš Denní chléb.

Nebude to ale moc příjemný pohled. Záběry na bezchybnou práci strojů střídají výjevy dělníků, kteří většinou o samotě svačí. Film neobsahuje žádnou hudbu, jen syrové kompozice obrazů ze současného zemědělského průmyslu, který je maximálně mechanizovaný. Obřími skleníky projíždějí vozíky bez řidičů, krávy se oplodňují v laboratoři, nechybí ani kombajny a práškovací letadla. Moderní intenzivní zemědělství se rovněž neobejde bez velkého množství chemikálií.

Náš denní chléb, v originále Unser täglich Brot, je rakousko-německý dokumentární film z roku 2005 o délce 92 minut. Natočil jej režisér Nikolaus Geyrhalter, který se narodil v roce 1972 ve Vídni. Film zobrazuje pěstování zeleniny, ovoce, chov prasat, skotu a kuřat, ale například i dolování soli. Může být zajímavý pro všechny, kterým není lhostejné, co každý den konzumují.

  • Dokument o moderním zemědělství.
  • Ukazuje pěstování zeleniny, ovoce, výrobu masa a jiných poživatin.
  • Chladná imprese obrazů, neobsahuje hudbu.
  • Záběry na bezchybnou práci strojů střídají obrazy svačících dělníků.

přehrát film Náš denní chléb - Není závislý na OS


12345 (5 = nejlepší) Ohodnoťte Náš denní chléb
Líbí se vám Náš denní chléb? :
Operační systém: Není závislý na OS
Jazyk: Německý
Instaluje se: Ne

Šťítky: dokumentární film

Kód pro sdílení článku: (zobrazit »)

Odkaz:

HTML kód:

Kód do fóra:

Počet komentářů: 0 (Ukaž komentáře) | Přidat komentář |
|
Informační e-mailDoporučit článek kamarádovi / kamarádce (e-mailem)

MP3: Vivaldi , Jaromír Nohavica MP3
Programy: AVG zdarma , avast! Free Antivirus , OpenOffice.org , online ICQ , Verdict Free anglicko český slovník , CCleaner, KMPlayer
Video: Vyprávěj , iVysílání
Ostatní: SMS zdarma do všech sítí , Seriály online , CCCP kompletní video kodeky , Online disk Dropbox s 500 MB bonusem.