Panda Cloud Antivirus Free - antivirový program využívající online zabezpečení Funguje na počítači

Panda Cloud Antivirus Free je antivirový program, který využívá částečně programové vybavení na serveru tvůrce antiviru. Což sebou přináší výhody i nevýhody.

Panda Cloud Antivirus Free je  jeden z prvních antivirových programů, které se sice částečně musí instalovat, ale zároveň využívají programovou "část", která je umístěna a běží na straně serveru firmy Panda - říká se tomu cloud. Pokud tedy chcete kontrolovat svůj počítač na přítomnost virů je zapotřebí být online připojený k internetu.

Antivirový program tedy de facto částečně běží na serveru společnosti Panda, ale částečně taktéž na počítači, který si právě chcete zkontrolovat na přítomnost virů. Jedná se částečně o nový trend aplikací a počítačových programů, které jsou zpřístupněné online a nebo skrze servery firem. Na jednu stranu se jedná o výhodu, že nemusíte instalovat na svém počítači velké balíky dat a stačí relativně malé programové prostředí, na druhou stranu jste v použití takového programu odkázáni na nutnost být při použití tohoto programu připojeni k internetu. Nejedná se tedy o zcela ideální řešení, nicméně pokud je aplikace zdarma tak jako je tomu v případě Panda Cloud Antivirus Free myslím, že není na co nadávat.

I když Panda Cloud Antivirus Free částečně běží i na serverech této společnosti dokáže váš počítač a vás chránit i když zrovna nejste připojeni k internetu. Uchovává si totiž lokální kopii jejich centrální databáze nebezpečných programů a virů. Další zajímavostí je, že i když tento program komunikuje se servery na internetu vlastně neposílá žádné soubory ke kontrole na server, ale pouze části kódu. Nemusíte se tedy bát ztráty soukromí nebo svých dat.

Co je u tohoto produktu zajímavé je, že neposkytuje pouze skenování na vaše vyžádání (On Demand), ale obsahuje také real-time neustálou ochranu, která kontroluje na přítomnost virů a škodlivého kódu i veškeré soubory, které otevíráte, nebo s nimi přicházíte do styku. Provádí tedy stejnou operaci jako plnohodnotné antiviry.

Na konec nutno podotknout, že Panda Cloud Antivirus by neměl být zaměňován s online skenovacími službami - například VirusTotal nebo Jotti's malware scan - které slouží k pouhé kontrole na přítomnost virů na požádání (On Demand), ale že je vlastně svého druhu plnohodnotným antivirem, který pouze využívá něčeho jako vzdálené databáze virů a nebezpečných kódů.

Stáhnout Panda Cloud Antivirus Free (1,6 MB) - Win XP, Win Vista, Win 7, Win 8 - webový instalátor


12345 (5 = nejlepší) Ohodnoťte Panda Cloud Antivirus Free
Líbí se vám Panda Cloud Antivirus Free? :
Operační systém: Win XP, Win Vista, Win 7, Win 8
Jazyk: Anglický
Instaluje se: Ano
Jednoduchá instalace: Ano

Šťítky: antivir, antivirus, ochrana proti spyware, ochrana proti virům

Kód pro sdílení článku: (zobrazit »)

Odkaz:

HTML kód:

Kód do fóra:

Počet komentářů: 1 (Ukaž komentáře) | Přidat komentář |
|
Informační e-mailDoporučit článek kamarádovi / kamarádce (e-mailem)

MP3: Vivaldi , Jaromír Nohavica MP3
Programy: AVG zdarma , avast! Free Antivirus , OpenOffice.org , online ICQ , Verdict Free anglicko český slovník , CCleaner, KMPlayer
Video: Vyprávěj , iVysílání
Ostatní: SMS zdarma do všech sítí , Seriály online , CCCP kompletní video kodeky , Online disk Dropbox s 500 MB bonusem.