Scilab - profesionální matematický nástroj Funguje na počítači

Scilab je velmi pokročilý matematický software k matematickým výpočtům, simulacím, grafice a analýze dat. Částečně podporuje i čtení Matlab skriptů (M-files).

Scilab je zdarma a přesto připomíná velmi drahé nástroje jako Maple či Matlab. Pravda, takové možnosti sice nemá, ale na nulovou cenu se jedná o špičku v oboru. Má dokonce svou konferenci. Umožňuje provádět nejrůznější aritmetické, algebraické výpočty, kreslení 2D/3D grafů, statistickou analýzu dat a mnohé další. Lze jej rozšířit o několik modulů, ale nemá takovou rozšiřitelnost jako Matlab, který však stojí několik tisíc dolarů. Nenajdeme tak zde např. image processing, využití simulace pomocí umělých neuronových sítí, apod. Přesto je Scilab profesionálním matematickým nástrojem a v lecčem se vyrovná Matlabu. Příjemné také je, že Scilab je dostupný pro Windows, Linux i MacOS. Programátory zase potěší fakt open-source řešení, Scilab lze dle jistých podmínek modifikovat a přidat si tak vlastní funkce. Zdrojový kód Scilabu lze také kompilovat jako program v jazyce C. Co Scilab nabídne:

  • profesionální matematické prostředí zcela zdarma
  • otevřený kód programu
  • numerické, analytické, algebraické výpočty, grafika 2D/3D, simulace
  • možnost rozšíření o několik modulů
  • Windows a Linux verze 32 i 64 bitová

Scilab je nepochybně zajímavý nástroj ve své kategorii softwaru. Je zcela zdarma, syntaxe ve Scilabu je podobná Matlab syntaxi. Umožňuje rozšíření o některé moduly a práce je poměrně rychlá. Dalšími výhodami jsou otevřený kód a dostupnost pro všechny tři nejrozšířenější operační systémy. Na webu je dobrá dokumentace a průvodce, dále pak popis licence, galerie doplňků a další informace.

Stáhnout Scilab (108 MB) - Win 2000, Win XP, Win Vista, Win 7 - 32-bit Windows verze


100 % (3 hlasy)12345 (5 = nejlepší) Ohodnoťte Scilab

Líbí se vám Scilab? :
Operační systém: Win 2000, Win XP, Win Vista, Win 7, Linux, Mac OS
Jazyk: Anglický
Instaluje se: Ano
Jednoduchá instalace: Ano

Šťítky: matematika

Kód pro sdílení článku: (zobrazit »)

Odkaz:

HTML kód:

Kód do fóra:

Počet komentářů: 0 (Ukaž komentáře) | Přidat komentář |
|
Informační e-mailDoporučit článek kamarádovi / kamarádce (e-mailem)

MP3: Vivaldi , Jaromír Nohavica MP3
Programy: AVG zdarma , avast! Free Antivirus , OpenOffice.org , online ICQ , Verdict Free anglicko český slovník , CCleaner, KMPlayer
Video: Vyprávěj , iVysílání
Ostatní: SMS zdarma do všech sítí , Seriály online , CCCP kompletní video kodeky , Online disk Dropbox s 500 MB bonusem.