Hot Potatoes - programy pro vytváření interaktivních testů Funguje na počítači

Hot Potatoes neboli Horké brambory, to je skupina prográmků, které umožňují vytvářet na internetu interaktivní testy, kvízy a křížovky. Je užitečný zejména pro učitele.

Pro vytváření formulářů v Hot potatoes není nutná znalost HTML nebo JavaScriptu, zorientovat se v uživatelském rozhraní by měl zvládnout každý učitel. Stačí vložit otázky a odpovědi a program je zpracuje do interaktivní podoby ve formě webových stránek, které si pak můžete uložit na svůj server.

Program funguje pod operačním systémem Windows, ke stažení je i verze pro Linux a Mac OS. Po nainstalování si můžete zvolit z několika jazykových verzí, český překlad zatím není dostupný. Součástí programu je rozsáhlá nápověda.

Hot Potatoes obsahuje celkem 6 aplikací:

  • JQuiz – umožňuje vytvářet kvízy obsahující až 4 typy otázek: uzavřené, otevřené, polootevřené a s vícenásobnými odpověďmi. Studenti dostávají zpětnou vazbu, případně i nápovědu, pokud odpoví špatně. Automaticky se počítá výsledné skóre.
  • JCloze – je program na vytváření textových cvičení, kam studenti doplňují správná slova či písmena. I zde se, podobně jako v předchozím případě, počítá automaticky skóre.
  • JCross – umí vytvářet online křížovky, jejichž součástí může být i nápověda pro luštitele.
  • JMix – aplikace, která vytváří cvičení, kdy se z několika slov skládá věta nebo i více vět.
  • JMatch – slouží k vytváření cvičení, kde má student za úkol uspořádat skupinu objektů do správného pořadí či správně propojit dvě skupiny objektů, přičemž může jít nejen o text, ale i o obrázky. Vhodné například pro spojování cizích slovíček a jejich významu v našem jazyce.
  • Masher – umožňuje spravovat webové stránky, které obsahují několik různých typů z výše uvedených cvičení.

Stáhnout Hot Potatoes (9,3 MB) - Win 98, Win Me, Win 2000, Win XP, Win Vista, Win 7, Linux, Mac OS


70 % (2 hlasy)12345 (5 = nejlepší) Ohodnoťte Hot Potatoes
Líbí se vám Hot Potatoes? :
Operační systém: Win 98, Win Me, Win 2000, Win XP, Win Vista, Win 7, Linux, Mac OS
Jazyk: Anglický + Německý
Instaluje se: Ano
Jednoduchá instalace: Ano

Šťítky: tvorba testů

Kód pro sdílení článku: (zobrazit »)

Odkaz:

HTML kód:

Kód do fóra:

Počet komentářů: 0 (Ukaž komentáře) | Přidat komentář |
|
Informační e-mailDoporučit článek kamarádovi / kamarádce (e-mailem)

MP3: Vivaldi , Jaromír Nohavica MP3
Programy: AVG zdarma , avast! Free Antivirus , OpenOffice.org , online ICQ , Verdict Free anglicko český slovník , CCleaner, KMPlayer
Video: Vyprávěj , iVysílání
Ostatní: SMS zdarma do všech sítí , Seriály online , CCCP kompletní video kodeky , Online disk Dropbox s 500 MB bonusem.