Microsoft Camera Codec Pack - správa RAW ve Windows Je česky Funguje na počítači

Tento doplněk, respektive balík kodeků umožní pracovat se surovými RAW soubory přímo v Průzkumníku ve Windows. Microsoft tak zaplnil mezeru v systému Windows. Bohužel jej však nelze instalovat pod Windows XP.

Až doposud bylo nutné používat i k pouhému zobrazení RAW souborů speciální nástroj. Nebylo možné je prohlížet přímo ve Windows. Přitom do formátu RAW fotí většina zrcadlovek DSLR a schopnějších kompaktů. Na rozdíl však například od JPEG formátu nemá RAW žádný konkrétní standard a každý výrobce užívá vlastní formát, respektive typ (příponu). RAW nepodléhá kompresi a je tak surovým formátem z digitálního fotoaparátu a lépe se upravuje než již komprimovaný JPEG. Microsoft Camera Codec Pack je balík kodeků, který právě umožní různé typy RAW formátu zobrazit. Podporuje je jich více než 120 se specifikacemi různých výrobců (Canon, Casio, Nikon,...). Tento doplněk tak umožňuje prohlížet tyto soubory přímo v prostředí Windows. Na pokročilou práci s RAW obrazy je však potřeba specializovaný software, jedním z výborných je RawTherapee. Microsoft Camera Codec Pack však umožní jednoduše prohlížet tyto soubory a neomezuje se na jednoho výrobce, zároveň se integruje do aplikace Fotogalerie z balíku Windows Live.

Microsoft Camera Codec Pack přináší:

  • podporu čtení více jak 120 typů RAW souborů
  • integrace přímo do Průzkumníka a do Windows Live Fotogalerie
  • podpora 32-bitové i 64-bitové verze Windows

Microsoft Camera Codec Pack přináší podporu RAW surových dat z digitálních fotoaparátů s integrací do prostředí Windows a aplikace Windows Live Fotogalerie. Microsoft tak přidal do systému další příjemné rozšíření (nejen) pro nadšené fotografy. Pro základní práci s RAW tak zcela postačuje tento doplněk.

Download stránka ke stažení Microsoft Camera Codec Pack - Win Vista, Win 7


12345 (5 = nejlepší) Ohodnoťte Microsoft Camera Codec Pack
Líbí se vám Microsoft Camera Codec Pack? :
Operační systém: Win Vista, Win 7
Jazyk: Český
Instaluje se: Ano
Jednoduchá instalace: Ano

Kód pro sdílení článku: (zobrazit »)

Odkaz:

HTML kód:

Kód do fóra:

Počet komentářů: 0 (Ukaž komentáře) | Přidat komentář |
|
Informační e-mailDoporučit článek kamarádovi / kamarádce (e-mailem)

MP3: Vivaldi , Jaromír Nohavica MP3
Programy: AVG zdarma , avast! Free Antivirus , OpenOffice.org , online ICQ , Verdict Free anglicko český slovník , CCleaner, KMPlayer
Video: Vyprávěj , iVysílání
Ostatní: SMS zdarma do všech sítí , Seriály online , CCCP kompletní video kodeky , Online disk Dropbox s 500 MB bonusem.