Weka - efektivní nástroj pro datamining Funguje na počítači

Weka je propracovaný nástroj pro efektivní dolování dat, tedy tzv. datamining. Je založen na jazyce Java, tudíž je multiplatformní díky JVM. 64-bitová verze navíc nabídne vyšší výkon v praxi.

Pokud patříte mezi uživatele, kteří se zabývají dolováním dat z různých zdrojů, např. relačních databází a následným zpracováním těchto dat, jako je například clustering (shlukování dle příznaků), klasifikace, regresní analýza či korelace, Weka je vhodným nástrojem.

Weka je nástroj, vyvinutý v jazyce Java na univerzitě v novozélandském Waikatu a šířen pod GNU/GPL licencí. Díky faktu, že je k dispozici ve 32-bitové i 64-bitové verzi, je možné optimalizovat běh na zvolené platformě. Navíc poběží všude tam, kde je instalován JVM, který je potřeba pro spouštění javovských aplikací. Weka nabízí propracované algoritmy založené na poznatcích z oblasti teorie informace, analýzy sémantiky textu, dataminingu a neuronových sítích. Nabídne uživateli možnost efektivního zpracování dat, poznání jejich sémantiky a vytvářet klasifikovaná či shlukovaná data. To vše je založeno na přístupu umělé inteligence a počítačového dataminingu. Nástroj může být taktéž vhodný pro studenty VŠ informatického směru, pochopí tak v praxi problematiku dolování dat, která je svázána s dalšími oblastmi.

Weka nabízí:

  • praktické algoritmy dolování dat
  • nezávislé prostředí postavené na jazyce Java
  • 32/64-bitová verze
  • čtení nejrůznějších zdrojových formátů dat, včetně CSV (vhodné pro clustering a příznaky)
  • vhodný nástroj pro studenty VŠ informatiky pro praktické pochopení algoritmů

Weka je propracovaný nástroj, který využijí ti, kteří pracují s dolováním dat různého typu. Poskytuje sofistikované algoritmy pro analýzu dat, jejich segmentaci a pochopení významu, například klasifikaci. Na webu je k dispozici balíček s JRE i bez něj, dále pak dokumentace včetně zdrojových příkladů v jazyce Java. Přestože počet uživatelů jež využijí tento nástroj, nebude příliš, ukázal jsem, že takový nástroj existuje a zcela zdarma.

Stáhnout Weka (22,2 MB) - Win 2000, Win XP, Win Vista, Win 7, Linux - instalátor bez JRE pro Windows 32-bit


12345 (5 = nejlepší) Ohodnoťte Weka

Líbí se vám Weka? :
Operační systém: Win 2000, Win XP, Win Vista, Win 7, Linux
Jazyk: Anglický
Instaluje se: Ano
Jednoduchá instalace: Ano

Šťítky: statistika

Kód pro sdílení článku: (zobrazit »)

Odkaz:

HTML kód:

Kód do fóra:

Počet komentářů: 0 (Ukaž komentáře) | Přidat komentář |
|
Informační e-mailDoporučit článek kamarádovi / kamarádce (e-mailem)

MP3: Vivaldi , Jaromír Nohavica MP3
Programy: AVG zdarma , avast! Free Antivirus , OpenOffice.org , online ICQ , Verdict Free anglicko český slovník , CCleaner, KMPlayer
Video: Vyprávěj , iVysílání
Ostatní: SMS zdarma do všech sítí , Seriály online , CCCP kompletní video kodeky , Online disk Dropbox s 500 MB bonusem.