Jamendo - hudba legálně k poslechu i ke stažení Funguje ve webovém prohlížeči

Projekt nabízející již téměř 400 000 skladeb online, k přímému poslechu i ke stažení v MP3 formátu, šíří takto legálně hudbu pod licencí Creative Commons. Přesto jej mnoho lidí nezná – Michaela Jacksona nebo Madonnu zde nenajdete.

Unikátní projekt nabízející hudbu různých žánrů zcela legálně k poslechu ale také ke stažení jako MP3 soubory. Jamendo.com totiž je pod licencí Creative Commons, která toto legálním způsobem umožňuje, sami autoři si určí tuto možnost volného šíření. V databázi je aktuálně téměř 400000 skladeb. Navíc jsou k dispozici k poslechu online rádia. Proč tento projekt mnoho lidí nezná?

Jedním z důvodů je fakt, že slavné hity (pop, rock, atd.) zde prostě nenajdete. Jamendo.com se zaměřuje spíše na hudbu regionální a méně známých autorů, které většinou znají pouze místní lidé. U nás také nepochodíte s českými interprety, najdete opět poměrně neznámé interprety, kteří touto cestou chtějí prorazit. Na webu lze nastavit jeden z 6 jazyků, je k dispozici polština. Také lze nastavit jazyk země, nejspíše to bude mít vliv na preference při hledání. Je možné hledat dle autora, země i jazyka. Web nevyžaduje instalaci žádného doplňku do prohlížeče.

Jamendo nabízí:

  • zcela legální poslech a stahování hudby pod licencí Creative Commons
  • databáze cca 400 000 skladeb
  • především méně známí a regionální interpreti
  • stažené soubory ve formátu MP3
  • pokročilé vyhledávání dle autora, jazyka a země
  • poslech desítek online rádií z celého světa
  • nepotřebuje žádný doplněk do prohlížeče
  • s registrací získáte možnost tvorby vlastních playlistů a ukládání historie
  • ke stažení jsou celá alba v MP3 @ 192 kB/s

Velmi zajímavý projekt s legálně nabízenou hudbou. Lze zde najít široký výběr žánrů z celého světa. Nejsou zde však slavní známí interpreti, projekt cílí spíše na svobodnou hudbu, kterou se autor rozhodně sám dobrovolně šířit. Pokročilé hledání, online rádia a databáze téměř 400 000 skladeb. Díky Jamendo.com si můžete poslechnout písně, které jste možná nikdy neslyšeli. Českých písní moc na výběr není.

Výběr z mnoha žánrů hudby. Můžete procházet nabídku dle žánru nebo hledáním dle klíčových slov.
Poslech jednoho z rádií, zde Relaxation Radio s uklidňující relaxační hudbou. Může sloužit nejen jako kulisa při práci, ale i k vytvoření nálady.

Přejít na Jamendo - Není závislý na OS


38 % (12 hlasu)12345 (5 = nejlepší) Ohodnoťte Jamendo
Líbí se vám Jamendo? :
Operační systém: Není závislý na OS
Jazyk: Anglický + Německý
Instaluje se: Ne

Šťítky: hudba online, hudba

Kód pro sdílení článku: (zobrazit »)

Odkaz:

HTML kód:

Kód do fóra:

Počet komentářů: 0 (Ukaž komentáře) | Přidat komentář |
|
Informační e-mailDoporučit článek kamarádovi / kamarádce (e-mailem)

MP3: Vivaldi , Jaromír Nohavica MP3
Programy: AVG zdarma , avast! Free Antivirus , OpenOffice.org , online ICQ , Verdict Free anglicko český slovník , CCleaner, KMPlayer
Video: Vyprávěj , iVysílání
Ostatní: SMS zdarma do všech sítí , Seriály online , CCCP kompletní video kodeky , Online disk Dropbox s 500 MB bonusem.