ClamWin - antivirus zdarma Funguje na počítači

Antivirový program (skener), který ale na rozdíl od velkých antivirů neobsahuje rezidentní ochranu.

ClamWin je jedním z antivirových programů, které je možno si stáhnout zcela zdarma a využívat jej na svém počítače. Oproti některým placeným antivirům nebo pokročilejším antivirovým balíkům zdarma jako je AVG Free nebo dalším (viz naše sekce Antivirové programy) neobsahuje ale real-time ochranu. Nicméně to ClamWin antiviru neubírá jeho schopnosti odhalovat v počítači viry. Sympatické je, že je vyvíjen jako open source. Pokud máte počítač permanentně, nebo téměř stále připojený k internetu ClamWin si pravidelně stahuje aktuální verze virové databáze. Měl by tedy být (my pevně věříme, že je i je) schopen odhalovat i ty nejnovější viry.

Antivir ClamWin umožňuje:

  • pravidelné skenování počítače
  • pravidelné stahování aktualizací z internetu
  • integraci do kontextové nabídky operačního systému Windows, do tzv. Expoloreru
  • Add-on pro MS Outlook pro kontrolu e-mailů na viry
  • s pomocí rozšíření Fireclam pro prohlížeč Firefox dokáže automaticky kontrolovat veškeré stahované soubory

ClamWin je založen na verzi antivirového program ClamAV. Jedná s vlastně o jeho verzi pro operační systém Windows. De facto, vlastně,  ClamWin je shodný s ClamAV pouze pro něj vytváří grafický vzhled a prostředí, ze kterého ho ovládáte. Shodný antivirový program, tedy ClamAV používá i jinak zaměřením program pro boj se spywarem - Spyware Terminator, který je tak vlastně i antivirem.

POZOR: ClamWin neobsahuje rezidentní ochranu (otevřít tedy můžete i čerstvě stažený infikovaný soubor např. z internetu), skenovat tedy musíte manuálně, nebo dle naplánovaných skenování.

Doporučujeme tedy ClamWin používat zejména jako doplňkový antivir, který pomáhá s odhalováním virů, které by vašemu hlavnímu antivirovému programu unikly. Pokud potřebujete antivir přenosný, který bez instalace spustíte ze své USB flash paměti, je zde přenosná verze ClamWin Portable, která se neinstaluje. Pokud hledáte plnohodnotný antivirový program zdarma doporučuji již zmíněný AVG zdarma, avast! Free Antivirus nebo například Microsoft Security Essentials.

Stáhnout ClamWin (115 MB) - Win 98, Win Me, Win 2000, Win XP, Win Vista, Win 7, Win 8, Win 10


100 % (1 hlas)12345 (5 = nejlepší) Ohodnoťte ClamWin
Líbí se vám ClamWin? :
Operační systém: Win 98, Win Me, Win 2000, Win XP, Win Vista, Win 7, Win 8, Win 10
Jazyk: Anglický
Instaluje se: Ano
Jednoduchá instalace: Ano

Šťítky: antivir, antivirus, ochrana proti virům

Kód pro sdílení článku: (zobrazit »)

Odkaz:

HTML kód:

Kód do fóra:

Počet komentářů: 1 (Ukaž komentáře) | Přidat komentář |
|
Informační e-mailDoporučit článek kamarádovi / kamarádce (e-mailem)

MP3: Vivaldi , Jaromír Nohavica MP3
Programy: AVG zdarma , avast! Free Antivirus , OpenOffice.org , online ICQ , Verdict Free anglicko český slovník , CCleaner, KMPlayer
Video: Vyprávěj , iVysílání
Ostatní: SMS zdarma do všech sítí , Seriály online , CCCP kompletní video kodeky , Online disk Dropbox s 500 MB bonusem.