Drupal - dobrý redakční systém pro jednoduché i velké weby Je česky Funguje ve webovém prohlížeči

drupal ikonka

Systém pro správu a spuštění webů, který nabízí obrovskou rozšiřitelnost pomocí modulů, tisíce šablon vzhledu a jednoduchou webovou správu. Základem webu v Drupalu je blok, s nimiž tvoříte celý web.

Od jednoduchých osobních stránek, blogu až po komplexní firemní prezentaci nebo třeba web restaurace. To vše snadno zvládnete s redakčním systémem. Drupal patří takové patří, přesněji řečeno CMS systémy (Content Management System). Drupal stejně jako například WordPress nabízí modulární systém modulů, díky kterým vybavíte web potřebnými prvky. Pro Drupal existují tisíce šablon vzhledu webu, placené i zdarma. Navíc je vybaven jednoduchou webovou správou, kde najdete vše potřebné pro tvorbu vašich stránek. Plná podpora češtiny je samozřejmostí. Drupal stačí rozbalit (do složky lokálně či na serveru) a spustit webovou instalaci.

Základem webu v Drupalu je blok, což je základní element na stránce. Bloky lze libovolně posouvat a pomocí CSS měnit vlastnosti. Je také možné vytvářet nové bloky, pokud nestačí obsažené v šabloně. Instalace modulů i šablon je snadná a rychlá, přímo z webové správy. Samozřejmostí je podpora databází MySQL, PHP a dalších webových technologií. Jednoduše si nastavíte menu, položky v něm, jednotlivé bloky, jejich obsah a vzhled a to vše pouze v grafickém prostředí. Pro detailní úpravy můžete snadno sáhnout do kódu. V Drupalu je editor obsahu jak v kódu, tak možnost instalovat modul WYSIWYG editor.

Drupal přináší:

  • snadnou tvorbu jednoduchých i profesionálních webů
  • rozšiřitelnost pomocí modulů, tisíce šablon vzhledu webu
  • spolupráci s PHP, MySQL a podpora dalších současných technologií
  • snadná webová správa obsahu, prvků i vzhledu ve webové správě
  • SEO optimalizační moduly
  • vše plně v češtině

Profesionální CMS systém pro jednoduché i rozsáhlé webové projekty. Obrovská rozšiřitelnost s moduly, tisíce šablon a snadná správa. Vedle WordPressu je právě Drupal velmi oblíbený a známý redakční systém, hodí se i pro méně zkušené uživatele. S Drupalem ním i e-shop, avšak k těmto účelům je zase lepší například Prestashop, což je redakční systém vyloženě navržený pro e-shopy.

Čistý, nainstalovaný redakční systém Drupal
Administrace s množstvím nastaveníPsaní článků v administraci.

Download stránka ke stažení Drupal (3,54 MB) - Není závislý na OS - základní instalace Drupalu (anglicky)


12345 (5 = nejlepší) Ohodnoťte Drupal
Líbí se vám Drupal? :
Operační systém: Není závislý na OS
Jazyk: Český + Anglický
Instaluje se: Ano
Jednoduchá instalace: Ano

Šťítky: CMS, redakční systém

Kód pro sdílení článku: (zobrazit »)

Odkaz:

HTML kód:

Kód do fóra:

Počet komentářů: 0 (Ukaž komentáře) | Přidat komentář |
|
Informační e-mailDoporučit článek kamarádovi / kamarádce (e-mailem)

MP3: Vivaldi , Jaromír Nohavica MP3
Programy: AVG zdarma , avast! Free Antivirus , OpenOffice.org , online ICQ , Verdict Free anglicko český slovník , CCleaner, KMPlayer
Video: Vyprávěj , iVysílání
Ostatní: SMS zdarma do všech sítí , Seriály online , CCCP kompletní video kodeky , Online disk Dropbox s 500 MB bonusem.