OpenOffice.org - kancelářský balík (software) zdarma Je česky Funguje na počítači

ikona OpenOffice.org

Plnohodnotý balík programů pro použití při kancelářské práci. Jedná se o bezplatnou obdobu MS Office. Vzhledem je příbuzný klasickému rozložení menu v Office.

OpenOffice.org nebo také zkráceně jen OpenOffice je alternativní kancelářský balík (soubor programů) pro práci s textem, tabulkami, prezentací, databází a částečně i obrázky. Jedná se vlastně o kompletní balík aplikací, jako je například Microsoft Office, jen s tím rozdílem, že Open Office je poskytován zcela zdarma a navíc ve verzích na více operačních systémů než je tomu u MS Office.

OpenOffice obsahuje součásti:

  • Writer - neboli textový editor (alternativa k MS Word)
  • Calc - tabulkový procesor (alternativa k MS Excel)
  • Impress - program pro tvorbu prezentací (alternativa k MS PowerPoint)
  • Base - program pro práci s databázemi
  • Draw - program pro tvorbu grafů a jednoduché kreslení
  • Math - tvorba matematických, fyzikálních a dalších vzorců

Program je kompletně česky a to i včetně nápovědy. Používá otevřený formát dokumentů ODF, a nyní podporuje jeho aktuální nejnovější verzi. Stejně tak, ale podporuje i stávající formáty .DOC, .XLS, .PPT a nově i nové formáty MS Office 2007 (Open XML) s příponami: .DOCX, .XLSX, .PPTX.

Jednotlivé programy patřící do balíku OpenOffice jsou funkčně ve své výbavě na tom velmi podobně jako známější MS Office. V čem je samozřejmě rozdíl je ovládání tohoto balíku, resp. jednotlivých programů - to je od MS Office poněkud odlišné. S nově příchozí verzí MS Office 2007 se rozdíl ještě zvětšil, nicméně pokud používáte OpenOffice častěji nebo denně taktéž si na rozložení jeho menu a dalších prvků zvyknete.

Jako novinku verze 3.0 přináší i možnost editovat soubory PDF a to za pomocí zásuvného modulu, který je sice nutno doinstalovat ale je stejně jako tento program zdarma. Kontrola pravopisu je dostupná taktéž v českém jazyce, ale je potřeba ji doinstalovat. Možnost ukládat do formátu PDF má Open Office již delší dobu. Protože se jedno o open source projekt, na jeho základech vzniklo několik různě pozměněných a vylepšených kancelářských balíků jako je například OxygenOffice Professional nebo IBM Lotus Symphony (všechny taktéž nabízeny zdarma). Z dalších konkurenčních kancelářských balíků zdarma je poté možno doporučit StarOffice.

OpenOffice lze používat jako plnohodnotnou náhradu za jakýkoliv placený balíček programů do kanceláře.

OpenOffice Writer, textový procesor kancelářského balíku
Tabulkový procesor Calc, obdoba ExceluImpress pro tvorbu prezentacíProgram Base pro správu dat a databázíDraw pro kreslení skic a diagramůMenu Nástroje v programu WriterAplikace pro tvorbu matematických a dalších vzorců

Stáhnout OpenOffice.org (123 MB) - Win Me, Win 2000, Win XP, Win Vista, Win 7, Linux, Mac OS, Win 8, Win 10


87 % (8 hlasu)12345 (5 = nejlepší) Ohodnoťte OpenOffice.org
Líbí se vám OpenOffice.org? :
Operační systém: Win Me, Win 2000, Win XP, Win Vista, Win 7, Linux, Mac OS, Win 8, Win 10
Jazyk: Český + Anglický
Instaluje se: Ano
Jednoduchá instalace: Ano

Šťítky: databázová aplikace, kancelářský balík, tabulkový procesor, textový editor, tvorba PDF

Příbuzné šťítky: editace PDF, prohlížeč PDF

Kód pro sdílení článku: (zobrazit »)

Odkaz:

HTML kód:

Kód do fóra:

Počet komentářů: 1 (Ukaž komentáře) | Přidat komentář |
|
Informační e-mailDoporučit článek kamarádovi / kamarádce (e-mailem)

MP3: Vivaldi , Jaromír Nohavica MP3
Programy: AVG zdarma , avast! Free Antivirus , OpenOffice.org , online ICQ , Verdict Free anglicko český slovník , CCleaner, KMPlayer
Video: Vyprávěj , iVysílání
Ostatní: SMS zdarma do všech sítí , Seriály online , CCCP kompletní video kodeky , Online disk Dropbox s 500 MB bonusem.