České fonty - ke stažení písma do počítače Funguje ve webovém prohlížeči

Přinášíme další ze stránek, kde si můžete vybrat zajímavé fonty (písma) do svého počítače, nyní navíc vše v češtině (s háčky i čárkami).

Každý se občas setká s potřebou nebo nutkáním pozměnit vzhled dokumentů, které na svém počítači vytváří. Ať už se jedná o dokumenty Word, OpenOffice nebo jakékoliv jiné. Obecně vlastně můžete využít fonty, které do svého počítače nainstalujete v jakémkoliv programu, který s písmy na počítači pracuje.

  • fonty, které opravdu dokáží psát i česky (znají háčky a čárky)
  • fonty můžete bezplatně použít i komerčně (pokud ne je to uvedeno)

České fonty jsou tedy jednou z dalších WWW stránek, či spíše služeb, kde lze nalézt fonty (písma) pro svůj počítač, které můžete zdarma stáhnout. Možná drobný rozdíl je v tom, že všechna písma na serveru České fonty jsou i česky, obsahují tedy i diakritiku a naše oblíbené háčky a čárky. Sami autoři webu České fonty uvádějí, že na svůj web umísťují kvalitní fonty, které je něčím zaujmou. Co je pro důležité umísťují na svůj web pouze fonty, které jsou tzv. royalty free, můžete je tedy použít jakkoliv chcete a to pro soukromé i komerční použití. Pokud tomu u některého fontu je jinak najdete tam upozornění.

Fonty tedy naleznete tříděné podle abecedy - to bohužel mnohdy moc nepomůže, protože pokud hledáte font a nevíte přesně jaký nezbývá než se fonty prohrabávat. Zajímavé mohou být ještě rubriky: Nejstahovanější fonty a nejnovější fonty.  U každého fontu poté naleznete ukázku všech znaků a ještě k tomu napsaný krátký ukázkový text.

Domovská stránka České fonty - Není závislý na OS


38 % (11 hlasu)12345 (5 = nejlepší) Ohodnoťte České fonty

Líbí se vám České fonty? :
Operační systém: Není závislý na OS
Jazyk:
Instaluje se: Ne

Kód pro sdílení článku: (zobrazit »)

Odkaz:

HTML kód:

Kód do fóra:

Počet komentářů: 3 (Ukaž komentáře) | Přidat komentář |
|
Informační e-mailDoporučit článek kamarádovi / kamarádce (e-mailem)

MP3: Vivaldi , Jaromír Nohavica MP3
Programy: AVG zdarma , avast! Free Antivirus , OpenOffice.org , online ICQ , Verdict Free anglicko český slovník , CCleaner, KMPlayer
Video: Vyprávěj , iVysílání
Ostatní: SMS zdarma do všech sítí , Seriály online , CCCP kompletní video kodeky , Online disk Dropbox s 500 MB bonusem.