GMER - odstranění nebezpečných rootkitů Funguje na počítači

GMER

Jednoúčelová aplikace GMER prohledá Váš počítač na výskyt nebezpečných rootkitů. Řada antivirů si s rootkity neporadí, proto je třeba speciální software k jejich odhalení a odstranění.

Rootkit je jednodušeřečeno program, který má za úkol v systému maskovat jiné škodlivé programy, jako je spyware, viry, atd. Rootkity se načítají do jádra operačního systému, resp. do paměti a tudíž jejich odstranění často vyžaduje speciální program. Existují rootkity na úrovni jádra a běžící v uživatelském režimu. Jejich logika je složitá, každopádně jejich přítomnost může v počítači napáchat fatální následky a spouštět jiné škodlivé programy.


GMER je aplikace pro odstranění rootkitů z počítače. Testuje běžící procesy, záznamy v registru, tzv. IAT a EAT rootkity, systémové soubory, knihovny, atd. Každou nalezenou položku lze ihned odstranit. Zvolit lze skenování jednotlivých disků nebo rychlý sken (Quick Scan). Výsledky skenování lze uložit do LOG souboru. Lze též zvolit jednotlivé typy skenování.

GMER přináší:

  • utilita pro vyhledání a odstranění rootkitů
  • bez instalace
  • jednoduchá obsluha v jednom okně
  • kompletní sken disků i rychlý sken
  • možnost uložení výsledků do LOG souboru

GMER je užitečnou aplikací pro nalezení a následné odstranění nebezpečných rootkitů, které mohou mít fatální následky. Obvykle si s nimi antiviry neporadí, tudíž existují tyto speciální programy. Je nutno upozornit, že méně zkušeným uživatelům se nedoporučuje nic odstraňovat, pokud není řádek označen červeně!

GMER umožňuje každý záznam nevratně smazat. Je-li položka červeně, je riziko rootkitu vysoké. Vpravo lze nastavit typ skenování položek.

Domovská stránka GMER (0,38 MB) - Win 2000, Win XP, Win Vista, Win 7, Win 8 - Stačí spustit stažený EXE soubor.


20 % (2 hlasy)12345 (5 = nejlepší) Ohodnoťte GMER
Líbí se vám GMER? :
Operační systém: Win 2000, Win XP, Win Vista, Win 7, Win 8
Jazyk: Anglický
Instaluje se: Ne

Kód pro sdílení článku: (zobrazit »)

Odkaz:

HTML kód:

Kód do fóra:

Počet komentářů: 1 (Ukaž komentáře) | Přidat komentář |
|
Informační e-mailDoporučit článek kamarádovi / kamarádce (e-mailem)

MP3: Vivaldi , Jaromír Nohavica MP3
Programy: AVG zdarma , avast! Free Antivirus , OpenOffice.org , online ICQ , Verdict Free anglicko český slovník , CCleaner, KMPlayer
Video: Vyprávěj , iVysílání
Ostatní: SMS zdarma do všech sítí , Seriály online , CCCP kompletní video kodeky , Online disk Dropbox s 500 MB bonusem.