DuckDuckGo

Nadějný internetový vyhledávač, který vás nesleduje a hledá jinak!

Dnes jsme si už téměř zvykli na nadvládu jednoho či dvou dominantních internetových vyhledávačů. Jak se ukazuje tak limity invence a odlišného přístupu ale nejsou a jít na to jinak se snaží zajímavým způsobem alternativní vyhledávač. Doporučujeme jej alespoň vaší pozornosti.

Název tohoto vyhledávače je DuckDuckGo (www.duckduckgo.com). Důraz přitom klade na ochranu osobních údajů – nesleduje vás tak, jak ostatní vyhledávače. Všem předkládá stejné výsledky vyhledávání a má prozatím minimum reklam.

Prostředí má české, ale při hledání termínů, které znějí stejně i v Angličtině vás prozatím zahrne spíše výsledky hledání pro někoho kdo vládne angličtinou. Pravděpodobně efekt pravidla: všem stejné výsledky.

Vtipnou zajímavostí je, že název tohoto vyhledávače vzešel z hry pro děti a mladistvé Duck, Duck, Goose (v češtině: Kachna, kachna, husa).

Vyhledávač doporučujeme alespoň k vyzkoušení…

Pokud se vám zalíbí, můžete si jej přidat do webového prohlížeče Firefox nainstalováním tohoto doplňku: https://addons.mozilla.org/cs/firefox/addon/duckduckgo-for-firefox/

Výsledky hledání na DuckDuckGo

Ukázka výsledků vyhledávání v internetovém vyhledávači DuckDuckGo

(Přidat komentář)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *