Aktualizace Firefoxu a možnost návratu ke starého vzhledu

S novou verzí webového prohlížeče Firefox, o kterém jsme již psali, přišla i změna vzhledu. Dosti se vše přiblížilo ostatním ultra-moderním (či chcete-li moderním) prohlížečům. Nyní přišla oprava i možnost se vrátit ke starého vzhledu.

Aktuálně byla uvolněna verze Firefoxu 29.0.1 opravující některé chyby nového vzhledu Australis.

firefox 29.0.1

Aktuálně poslední verze Firefoxu. 29.0.1

Pro všechny ty, kterým se ale nový vzhled až tak nezamlouvá přinášíme alternativu. Je jí rozšíření Classic Theme Restorer, které umožňuje si vzhled vyladit do stavu před Australisem. Do značné míry to ukazuje i možnosti, které Firefox nabízí. Uživatel si může ovlivnit spousty věcí sám.

classic theme restorer

Vzhled nového Firefoxu pro aplikaci rozšíření Classic Theme Restorer. Vše je jako postaru…

Pravdou je, že nové prostředí Australis přišlo s některými změnami, které se zdají být krokem spíše mírně zpět. I přes chlubení, že vše si uživatel může nastavit jak chce, se například tlačítko „home“ (domeček) pro návrat na domovskou stránku nedá předsunout před tlačítka Tam a Zpět (procházení již navštívených webů).

Mimo tyto drobnosti verze 29+ funguje znatelně rychleji, než tomu bylo u starší verze.

(1 komentář)

1 komentář k “Aktualizace Firefoxu a možnost návratu ke starého vzhledu

  1. Kamila

    Návrat ke starému vzhledu? Já se o to pokouším už pěknou řadu týdnů a stále neúspěch 🙁 Díky tedy za zmínku o tom Addonu, už jdu na něj 🙂 Kromě toho, mně se nelíbí ani nový Explorer nebo Opera, připadá mi, že čím novější, tím horší, viz. lide.cz, facebook, google mapy a podobně.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *