Zavirovanému počítači pomůže i nová instalace antiviru AVG

Před nedávnem jste se mohli dočíst v našem magazínu o tom, jak postupovat v případě, že víte (nebo tušíte), že váš počítač je zavirovaný. Článek Jak postupovat při podezření na zavirovaný počítač přinesl základní návod co a jak dělat. Jako menší doplnění zde zmiňujeme i postup čistě v antivirem AVG.

Předně nutno říci, že tento níže popisovaný postup platí pro placenou verze antiviru AVG Free. Tato verze s názvem AVG Internet Security je placená, ale existuje i v tak zvané Trial (zkušební) verzi.

Jak nám návod tedy radí postupovat?

Jako první doporučují nainstalovat AVG běžným způsobem. Tedy stáhnout instalační soubor a prostě antivir nainstalovat. Na této stránce: www.avg.com/cz-cs/download.prd-avc naleznete i offline instalátor, takže například při instalaci nebudete  muset být připojeni k internetu.

Pokud by tento normální způsob instalace selhal – Některé viry v infikovaném počítači totiž dokáží úspěšně bránit instalaci antivirových programů – restartujte PC a přepněte Windows do Nouzového režimu. Informace viz Jak spustit počítač v nouzovém režimu. A následně nainstalovat AVG běžným způsobem.

Informace najdete i na webu AVG: http://www.avg.com/cz-cs/caste-dotazy.num-5171

(Přidat komentář)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *