Další nakažený program, který konkureční weby vesele nabízejí ke stažení

Opět jsme při kontrole nových verzí programů – přecejenom jich na našem webu Zdarma.org je již nějaký ten tisíc – narazili na jeden, který by při použití byl pro vás počítač škodlivý. Odstranili jsme jej proto. Nicméně na webu konkurence je vesele dál nabízen a to i navzdory faktu, že se chlubí tím, že programy kontroluje antivirem.

Průběžně provádíme kontrolu programů, které u nás najdete ke stažení a narazili jsme u programu FinitySoft Network Monitor na dosti zásadní problém. Antivirus nahlásil u tohoto programu malware a okamžitě jej přesunul do karantény.

Když jsme se na program podívali blíže (za pomoci nástroje VirusTotal) a nechali jej zkontrolovat vícero antiviry, podezření se potvrdilo. Jak se můžete ve výsledku skenu sami podívat: https://www.virustotal.com/cs/file/db00a7a3c1f874e0468e8e7939418e4da3170713912d8f2f027e53fb6da23899/analysis/

program obsahuje malware (riskware), které různé antivirové společnosti hodnotí různě. Nejedná se (velmi pravděpodobně) přímo o vir, ale protože program ze své podstaty má přístup k přenosům dat z a na Internet, nejedná se o nic, co by bylo vhodné spouštět na svém počítači.

Aplikaci tedy na našem webu Zdarma.org již nenajdete. Doporučujeme vybrat alternativu pod tagem Kontrola přenosu dat.

(Přidat komentář)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *