zte open c

První chytré telefony s Firefox OS snadno ke koupi

Pokud jste již slyšeli o poměrně novém operačním systému pro chytré telefony s názvem Firefox OS vězte, že nyní můžete snadno získat levný a slušně postavený smartphone s tímto systémem.

Jednak je možné jej získat přímo v ČR z oficiální distribuce (je ale dražší než při koupi v zahraničí). A nebo si jej dosti levně zakoupit na webu.

ALCATEL ONETOUCH FIRE E lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Při koupi na webu je zajímavou možností to, že telefon (ZTE Open C) má ve výchozím nastavení nainstalován již zmiňovaný systém Firefox OS ve verzi 1.3. Pokud ale chcete, můžete si jej snadno přeinstalovat na také aktuální Android. A to v poslední verzi 4.4.

Co se týče vybavení jedná se o telefon s 4″ palcovým displayem s rozlišením 800×480 pixelů. Fotoaparát má rozlišen9 3 Mpx. Výkonově je na to telefon slušně: má 2 jádrový procesor o taktu 1,5 GHz a 512 MB paměti RAM. Telefon má vnitřní úložiště o kapacitě 4 GB a baterii o velikosti (kapacitě) 1400 mAh. Samozřejmostí je GPS přijímač a rychlé připojení k mobilnímu Internetu.

To nejlepší téměř na konec. Na internetovém aukčním webu eBay jej můžete (telefon ZTE Open C) zakoupit za cenu kolem 1300 Kč + poštovné cca 200 Kč. Je méně výkonný, než výše zmiňovaný ALCATEL ONETOUCH FIRE E, ale také podstatně levnější.

Jistě potěší, že systém Firefox OS má v sobě již nainstalované mapy světa HERE, které pokrývají celý svět a ve větších městech i dopravní situaci (více viz zde: https://marketplace.firefox.com/app/here-maps-packaged/).

zte open c

Telefon ZTE Open C se systémem Firefox OS, s možností přechodu na Android 4.4

Přechod na Android 4.4

Při rozbalení je v telefonu nainstalován systém Firefox OS. Ten je však možno přehrát systémem Android ve verzi 4.4.2. Informace naleznete  např. zde: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2763941. Balíček (tzv. ROM) má velikost 560 MB. Skvělé na všem je, že na webu Youtube je zveřejněný i video návod jak vše provést: https://www.youtube.com/watch?v=axOYIfo7y2s.

Nutno pouze upozornit, že vzhledem k restrikcím vydaným společností Google nesmí alternativní firmwary (verze Androidu pro telefony) obsahovat aplikaci pro stahování a instalování aplikací z tržiště Google Play. Výše uvedená verze Androidu tento Google Play nemá, je však možno jej doinstalovat. Pro to je „pouze“ nutno aktivovat v telefonu tzv. root (administrátorský) přístup a následně nainstalovat Google Play. Na fórech jako fungující pro tento telefon byla zmiňována tato verze: https://www.androidfilehost.com/?fid=23311191640114013

Možnost je přejít i zpět na Firefox OS 1.3

Systém Firefox OS je na telefonu nainstalován „z výroby“. Pokud však přejdete na Android a chtěli byste se vrátit zpět, i to je možné. Stáhnout je možné balíček pro upgrade (záchranu) systému, který se nahraje na SD kartu a telefon se za pomocí tohoto převede zpět na Firefox OS systém. Vše je ke stažení na webu výrobce: http://www.ztedevices.com/support/smart_phone/46d40c52-bed4-4cdc-9df9-01719cdf0a70.html?type=software.

(Přidat komentář)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *