7300

Překročili jsme hezké číslo 7300 „kousků“

Právě v těchto dnech náš web Zdarma.org překročil v počtu příspěvků již hezkou hranici 7300. Není to naprostý zlom, ale věříme, že fakt, že se zaměřujeme pouze na věci zdarma značí, že musíme kapku vybírat.

Web funguje od roku 2005, tedy brzy budeme slavit již 10 let fungování. Začínal přitom na jiné adrese, s jiným systémem a poměrně velmi pozvolna. Vždyť na něm přibývaly postupně programy zdarma více méně sporadicky. Ne tak jako dnes, kdy je uveřejňuje velmi pravidelně.

Někdy před začátkem roku 2005 jsme měli v naší databázi jen prvních 100 bezplatných programů. Pokud vše sečteme, vydělíme a tak podobně dostaneme se na číslo 2,25. Toto říká, že za posledních 9 let jsme uveřejnili každý den alespoň 2,25 nových bezplatných programů, her nebo služeb k nalezení na Internetu zdarma.

No a postupem času jsme se dostali na dnešní číslo 7300.

Děkujeme všem za přízeň. Ceníme si „liků“ (To se mi líbí) na Facebookové stránce Zdarma.org, hned tak vidíme kolika lidem se naše práce líbí. Pokud nás také podpoříte budeme jen a jen rádi 🙂 I do budoucna se budeme snažit přinášet zajímavé věci zdarma tak, aby Zdarma.org bylo velmi praktické místo, kde nalézt šikovné, použitelné věci, za které nemusíte platit. Aby vše bylo ještě lépe představováno, již nějakou dobu přispíváme na náš Magazín.

Malý výběr z toho všeho zdarma

A co by to bylo za malou oslavu, kdybychom nevybrali to, co si myslíme, že mezi věcmi zdarma vyčnívá.

Určitě šikovný je komprimační program 7-zip. Doporučujeme jej zejména pro jeho velmi dobrý kompresní poměr, kterým poráží i placené konkurenty.

Mezi prohlížeči obrázků s možnostmi i méně náročných změn kralují dnes programy XnView a IrfanView.

Dobrým služebníkem na poli brouzdání na Internetu je Mozilla Firefox.

Pokud máte data, o která opravdu nechcete přijít, doporučíme vám výborně fungující online disk Dropbox, s funkcí zálohy i možnosti synchronizace mezi vícero počítači.

Dobrými kancelářskými pomocníky jsou Open Office a LibreOffice (funkcemi i prostředím jsou si tyto kancelářské balíky velmi podobné).

A na konec, ale nikoliv jako poslední zmíníme dva úspěšné české antivirový programy AVG Free a Avast Free Antivirus.

Pro chvíle pohody a volna poté doporučíme MP3 Jarka Nohavicy, jako výběr z MP3 zdarma, které u nás naleznete zmíněné.

7300 článků na webu Zdarma.org

Již máme 7300 článků = programů, her, MP3 trojek a dalších bezplatných věcí.

(Přidat komentář)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *