virustotal

VirusTotal podporuje 128 MB soubory. Je z něj silný nástroj.

Pokud jste se s ním ještě nesetkali, je právě nejlepší doba. Aktuálně totiž můžete skenovat na přítomnost virů téměř libovolně veliké soubory.

Řeč je o online antivirovém skeneru VirusTotal. Ten v kostce umožňuje zaslat libovolný soubor k analýze na server této služby. Následně získáte rychle přehled jak tento soubor hodnotí kolem 50 nejznámějších antivirových programů. S aktuálně navýšeným limitem pro soubory až o velikosti 128 MB (doposud byl limit 64 MB), se jedná o opravdu silný a šikovný nástroj. Jen pro porovnání jeho konkurent VirSCAN má limit 20 MB.

Na stránce VirusTotalu lze vámi podezřívaný soubor jednoduše nahrát a během chvilky zjistit, zda bylo vaše podezření oprávněné.

Formulář VirusTotal

Náhled formuláře pro odeslání podezřelého souboru k analýze

Pokud se vám služba zalíbí natolik, že k ní chcete mít ještě snazší přístup, doporučíme vám program PhrozenSoft VirusTotal Uploader. Ten se umožňuje snazší nahrávání souborů, ale i jejich historii a snadné odkazy na výsledky analýz.

Z naší zkušenosti můžeme VirusTotal jen doporučit. Pouze chce dávat ve výsledcích pozor na to, že některé antiviry mívají falešné detekce. Abyste tedy nesmazali soubor, které je v pořádku, pouze jej jeden z (třeba) 50-ti antivirů chybně identifikoval.

Další podobné služby naleznete i pod tagem online antivirový skener.

(Přidat komentář)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *