grabuj

Služba Grabuj byla prozatím pozastavena

Velmi nadějná služba, která umožňovala nahrávání televizních pořadů bez nutnosti programovat, či dokonce vlastnit video či DVD nahrávač, byla z důvodů právních problémů prozatím pozastavena.

Zpráva na webu Grabuj

Současná podoba stránky Grabuj

Důvodem pro prozatímní (!) ukončení provozu byly oficiální výzvy TV Prima, aby provozovatelné upustili od tohoto počínání. Stejně učinila i Česká televize. Mračna se tedy kolem jinak velmi nadějného projektu Grabuj poněkud zatáhla.

Jednalo se přitom o něco, co si myslíme, že v „nabídce“ českého Internetu chybělo. O tom, že služba Čechům „sedla“ může hovořit i 100% hodnocení, které se web za dobu svého působení získal na stránkách Zdarma.org. Právní situace v této oblasti prostě není jednoduchá. Níže uvádíme prohlášení samotných provozovatelů Grabuj, jak ji uveřejnili na svých webových stránkách.

Prohlášení grabuj

Prohlášení provozovatelů Grabuj k důvodům prozatímních pozastavení fungování služby

Pokud jste o službě doposud mnoho neslyšeli, doporučíme vám náš rychlý pohled do zákulisí v článku Vyzkoušeli jsme online videorekordér Grabuj.cz.

Současné alternativy

V současné době neexistuje online služba, která by v ČR nabízela podobné možnosti. Pokud vám tedy uteče, nebo nestihnete svůj oblíbený pořad v televizi, nezbývá než se spolehnout na online televizní archívy televizí. Většina pořadů z jejich produkce tam jsou ke zhlédnutí.

Nejštědřejší ze všech je Česká televize, která skrze svůj portál iVysílání nabízí obrovské množství video materiálu. Podobně jako někdy i komerční televize, i na iVysílání je i u zahraničních seriálů několik dní po odvysílání dílu video ke zhlédnutí. Ale po cca 3-5 dnech je odstraněno z důvodu licencí, které Televize vlastní.

TV Nova jejich uveřejnění omezuje na 7 dní po odvysílání a naleznete je na jejich portále Nova Plus. TV Prima umisťuje mnoho ze svých pořadů na svůj portál Prima Play.

Doufáme, že i vám to prozatím bude stačit a již se těšíme na znovuspuštění služby Grabuj! 🙂

(Přidat komentář)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *