osmand

OsmAnd v nové verzi s hezkými turistickými trasami

Pokud nemáte na svém chytrém telefonu ještě offline navigaci měli byste zbystřit. Pokud ji máte, tak vězte, že oblíbená GPS navigace přišla v aktualizované verzi.

Tou „oblíbenou“ aplikací není žádná jiná, než OsmAnd. Dnes se již jedná o propracovanou navigaci, která slušným způsobem zvládá i výpočet trasy offline. Zejména pokud máte smartphone se systémem Android s alespoň průměrným výpočetním výkonem.

Nová verze má číslo 1.9.3 (aktuálně poslední dostupná v Google Play) a dle oficiálních informací přináší zejména opravy. Pokud byste chtěli ještě novější verzi, přímo z webu OsmAnd si můžete už teď stáhnout verzi 1.9.4 zde: download.osmand.net/releases/

Mapa s turistickými trasami

Mapa s aktivovaným zobrazením turistických map v ČR.

To, co nás zaujalo je fakt, že OsmAnd lze již dosti efektivně využít i při turistických výletech. Umožňuje totiž již snadno a efektivně

Nastavení mapy OsmAnd

Nastavení mapy na typ pro chodce

bez nějakého sáhodlouhého nastavování aktivovat zobrazení turistických tras. Ty jsou již součástí vektorových mapových podkladů OpenStreetMap, které je možné právě skrze OsmAnd bezplatně stáhnout.

Zcela do detailů zacházet nechceme, pouze ukázat jak je vše snadné. Po jednoduchém nastavení získáte mapu, jak ji ukazuje následující obrázek.

Proto, abyste získali zobrazení turistických map je potřeba pouze přepnout typ mapy na mapu pro chodce (panáček) v nastavení, viz další obrázek.

V nastavení níže, na stejné stránce (stačí pouze posunout položky menu níže), poté aktivujete v sekci „Trasy“ položku „Turistické trasy a značky“. Tak, jak ukazuje následující obrázek.

Aktivace turistických značek

Aktivace turistických tras a značek v OsmAnd

A to je vše 🙂

Z vlastní zkušenosti můžeme tuto aplikaci pro systém Android pouze doporučit. Je zcela zdarma a s každou další uvolněnou verzí je i v minulosti problematické offline vypočítávání trasy lepší a lepší. Aktuálně dle oficiálních informací podporuje výpočet trasy až do vzdálenosti 500 km.

(Přidat komentář)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *