Co udělat jako první s novým notebookem (či počítačem) (nejen) od ježíška?

Pokud na vás byl Ježíšek tak hodný a přinesl vám notebook nebo počítač, ušetříte si dost práce, když před započetím jeho používání uděláte pár kroků.

Zejména notebooky mívají tzv. předinstalovaný operační systém. To znamená, že k němu nedostanete žádný DVD disk, ze kterého by se po nějaké době dal operační systém obnovit. Notebooky mají většinou část pevného disku, na němž je skrytý oddíl s instalačními soubory Windows. Systém z tohoto skrytého oddílů lze obnovit do stavu prvního spuštění, ale problém může nastat, když se vám pevný disk (HDD) pokazí. Poté byste si museli již jednou koupený operační systém koupit znovu.

Ze zkušenosti doporučujeme provést dvě zálohy pevného disku počítače. První před samotným prvním spuštěním a druhou po aktivaci operačního systému. Jak na vše podrobně se chceme zavěnovat v našem magazínu, prozradit ale můžeme, že ideální program zdarma na zálohu a přesnou obnovu dat je CloneZilla. Pokud vám není líto utratit cca 1400 kč, můžete zainvestovat do placeného TrueImage. Jeho výhoda je v pěkném grafickém prostředí a jednoduchosti. naproti tomu CloneZilla je zcela zdarma, spustíte ji bez problémů z CD i USB a funguje na našem milovaném operačním systému Linux (vůbec to ale není poznat 🙂 )

(Přidat komentář)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *