Dostaňte použitelné věci zdarma. A nepotřebné nevyhazujte!

Dost bazarů má kolonku „za dovoz“, ale už jste si představili online bazar, který by obsahoval pouze věci, které si můžete odvést zdarma nebo za pouze symbolickou cenu (např. jablko)? Pokud ne, čtěte dále.

Na českém internetu existuje portál Nevyhazujto.cz a ten přesně toto přináší. V několika kategoriích, vše roztříděné dle měst, umožňuje spolu zkontaktovat ty lidi, kteří se potřebují nějakých nepotřebných věcí zbavit a naopak ty, kteří by je upotřebili.

Ne vždy je vše zcela v dosahu a ne vždy je nabídka inzerátů velká. Je to nicméně zajímavý počin. Zajímavé je také to, že na serveru se čas od času pravděpodobně objevuje zařízení k likvidovaných firem, či firem, které se takto ekologicky zbavují starého vybavení.

Pokud hledáte něco zdarma, můžete i tento web zkusit. A stejně i naopak. Pokud máte nějaký nábytek, zařízení nebo oblečení, které již nepotřebujete, třeba jej upotřebí někdo jiný… Je přecoi škoda ho jen tak vyhodit.

Je zde dokonce i možnost nadefinovat odměnu, která by vás při inzerování potěšila. V nabídce jsou:

  • poděkování 🙂 , nebo
  • dnešní noviny, nebo
  • malá kofola
  • nebo jablko či hruška.

Vše má ekologický (enviromentální) rozměr. Proč stále chrlit a vyrábět nové a nové, když je spousta věcí, které někdo již nevyužije, ale někomu jinému mohou ještě posloužit…

Držíme webu palce 🙂

(Přidat komentář)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *