S Flattrem můžete ohodnotit haléři zajímavé články

Možná jste si nevšimli, ale již nějakou chvíli máme na Zdarma.org umístěny jakási tlačítka na záhadnou službu. A to vše vedle tlačítek pro vytvoření zmínky na sociálních sítích. Jedná se o systém pro haléřové platby. Něco málo vám o něm rádi řekneme.

Oním tajemným systémem je Flattr. Jedná se vlastně o systém, který umožňuje podkovat někomu za něco. A aby se to dalo nějakým způsobem vyjádřit vyjadřuje se to extra malými platbami. Hotoříme o tzv. mikroplatbách, které mohou jít řádově do haléřů, případně korun. To vše záleží na uživateli.

Na Zdarma.org naleznete toto tlačítko dole u každého příspěvku v oblasti pod zeleným „download“ tlačítkem.

Zvýrazněné Flattr tlačítko

Zvýrazněné Flattr tlačítko jak se ukazuje pod každým příspěvkem na Zdarma.org

Systém funguje tak, že odešlete nějakou menší platbu Flattru a následně ji dělíte mezi jednotlivé věci, které se vám líbí. Čím více věcí se vám líbí tím každá z těchto „věcí“ získá menší část z dané částky.

Sranda je v tom, že nejde ani tak o výši částky, jako spíše fakt, že tvůrci za obsah poděkujete. V ČR se systém zatím rozbíhá, ale fajn je, že stránky Flattru jsou již v češtině.

No a pokud náhodou nehodláte utratit ani haléř, budeme rádi, pokud naši srahu oceníte např. Likem na Facebooku. Případně pokud máte své webové stránky, budeme rádi i za odkaz.

(Přidat komentář)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *