VirtualBox

Nová verze Oracle VM VirtualBox již funguje dobře

Pokud jste v minulosti zkoušeli pracovat s tímto virtuálním počítačem, mohli jste narazit na obtíže. Při našem testování jsme ale ověřili, že aktuální verze 4.3.6 funguje i pro Windows 8 dobře.

Možná jste si všimli, že jsme zmínili, že dobře a nikoliv výborně. Program Oracle VM VirtualBox jako takový samozřejmě funguje, ale v minulosti jsme při testování měli problémy pod hostujícím (reálným) systémem Windows 8 spustit virtuální zkušební verzi Windows 8.1 Enterprise Evaluation.

Správce VirtualBoxu

Instalace i vše s ní spojené proběhlo na straně VirtualBoxu (VB) i instalovaného virtuálního Win 8.1 bez problémů. Jediná neduha, kterou trpěly i starší verze je problém s připojením k internetu na hostujícím (reálném) Windows po instalaci program VB.

Windows 8.1 Evaluation běžící pod Windows 8

Windows 8.1 Evaluation běžící pod Windows 8

Při jakémkoliv odpojení od internetu, uspání či zapnutí počítače připojení k internetu trvá. Je to pravý opak toho, čeho je uživatel běžně u Windows 8 zvyklý. Vše se během chvíle znormalizuje, ale musíte být kapku trpěliví. Je to takový nepříjemný „dáreček“, který s VB přijde.

Když toto ale nebudeme počítat jedná se nyní o dobře fungující program.

(Přidat komentář)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *