Dejte si pozor na nastavení při instalaci Comodo Antiviru

Setkali jsme se s menšími záludnostmi při instalaci jinak funkčně poměrně bezproblémového antiviru, který dokáže sekundovat i svým mnohem známějším bezplatným souputníkům.

Záludnosti jsme detekovali při pokusné instalaci antivirového programu Comodo Antivirus. Pokud se totiž nepodíváte do jinak skrytého nastavení nainstaluje se vám zároveň i webový prohlížeč od této firmy a program pro řešení problémů s PC s jejich odborníky. A konečně se vám pokusí do počítače nainstalovat jakýsi prográmek, který všechny reklamy z webu bude nahrazovat reklamami, ze kterých má právě firma Comodo peníze.

Program zdarma by mohly vypadat jako super. Jenže firma jako taková nekomunikuje česky. Tedy odborníci vám nepomohou v češtině – to je problém č. 1.

Comodo Antivirus, místo pro přeskenování souboruProblém č. 2 je, že protože se firma snaží bez toho, aby vám to na rovinu řekla, nainstalovat program pro nahrazování reklam inzercí, kterou prodávají oni, bude to stejné pravděpodobně dělat i v „jejich“ webovém prohlížeči.

Celé je to poměrně nebezpečné. Kompletně se vlastně svěřit do rukou jedné společnosti.

Nastavení u Comodo Antiviru

Právě v oblasti bezpečnosti PC je pokrytí různých oblastí bezpečnosti rozličnými řešeními (=firmami, programy) tím nejlepším přístupem. Nikdy nejste 100% závislí na jedné firmě a důvěře jen v ni.

I proto zde dáváme odkaz na další dostupné antivirové programy.

Případně doporučujeme čas od času provést preventivní kontrolu počítače (či jen disku s Windows) alternativním antivirem. Např. jak je popsáno v článku našeho magazínu o jednorázovém odvirování s pomocí Kaspersky Virus Removal Tool.

(Přidat komentář)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *