Pokki logo

Když Pokki zlobí, aneb trochu nefungující startovací menu

O zajímavém alternativním startovacím menu Pokki jsme již stručně na našem blogu psali. A sice o jeho novější verzi. Nyní jsme již po druhé zaregistrovali menší problém s tímto programem a tak se o něj s vámi chceme stručně podělit.

Zajímavé – či možná příhodné – je, že oba problémy s programem Pokki nastaly po aktualizaci Windows 8. Přímo se tedy nabízí otázka, zda s tím, že program zlobil nemělo co do činění zaktualizování operačního systému.

Co se vlastně stalo? Alternativní startovací menu pro Windows – Pokki – prostě přestalo fungovat. Systém Win 8 sice nastartoval do pracovní plochy (místo prostředí Metro), ale bez onoho menu byl jakoby bez rukou. Bylo potřeba to tedy nějakým způsobem řešit. Poznávacím znakem bylo (je), že normálně aktivní ikonka Pokki v levém dolním rohu systémové lišty Windows byla šedivá. Sama už prozrazovala, že něco není v pořádku.

Startovací tlačítko Pokki

„Zdravé“ startovací tlačítko programu Pokki

V prvním případě jsme Pokki byli nuceni odinstalovat a nainstalovat znovu. V tom druhém případě pomohly „pouhé“ dva restarty počítače. Přičemž při jednom nabíhání zazlobil i firewall ZoneAlarm, se kterým jinak nebývají žádné problémy. Po jeho spadnutí Pokki jako zázrakem začalo fungovat. Po restartování počítače poté již bylo vše v pořádku.

Jako závěr můžeme vyvodit, že i jinak perfektně fungující program občas „zazlobí“. Zajímavým faktem je, že vždy po aktualizaci Windows. Nicméně ani toto nás nepřesvědčilo, že bychom Pokki měli přestat používat. Proti Metru (výchozí startovací nabídce Windows) je podle nás stále mnohem mnohem lepší.

(Přidat komentář)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *