Grabuj

Vyzkoušeli jsme online videorekordér Grabuj.cz

Vyzkoušeli jsme velmi novou internetovou službu s názvem, který připomíná spíše převod audio CD do formátu MP3. Služba ale přitom slouží k nahrávání programů z televize (i bez televize nebo jakéhokoliv rekordéru!).

Ona služba se jmenuje Grabuj a je na své ovládání až primitivně jednoduchá. Vše funguje tak, že se přihlásíte a v televizním programu si zakliknete pořad, který chcete nahrát. Toť vše.

Vše má ale své ALE. Jednak musíte být na území ČR, abyste mohli tuto službu využívat a dále registrací prohlašujete, že máte v domácnosti uhrazeny koncesionářské poplatky za televizi. To je v ČR ale něco jako daň a platí je všichni, kdo mají doma byť jednu televizi.

Naše zkušenosti s Grabuj

Služba Grabuj.cz je fajn. Z počátku trpěla problémem s doručením registrační SMS, ale to je již vyřešeno. Při „nahrávání“ se musíte smířit s tím, že pořad nebude k dispozici ke stažení okamžitě. My jsme při našem testu si nechali pořady komprimovat formátem MPEG4 o 1/4 velikosti a na možnost si první pořad stáhnout jsme čekali 15 hodin. Neberte to jako výtku, ale konstatování faktu jak to fungovalo. Časová prodleva 15 hodin byla dodržena i u dalších pořadů (se stejnou kompresí). Předpoklad je, že při uložení bez rekomprese (to je ve formátu MPEG2) by se čekalo méně.

Jinak označení MPEG4 1/4 u služby značí, že video bude zmenšeno na 1/4nu původního rozlišení. Na zprávy a povšechní představu co se na obrazovce hýbe 1/4 stačí, ale pro sledování filmu to je sakra malé rozlišení.

Pro představu 30 minutový pořad ve formátu MPEG4 1/4 má velikost 229 MB. U kvalitnějších videí, tedy musíme počítat s větším objemem dat.

Přejí na www.Grabuj.cz

Přejít na příspěvek o Grabuj (zhrnuje všechny funkce, možnosti)

Stažení pořadů z Grabuj

Přehled nahraných pořadů v uživatelském účtu, které jsou připraveny ke stažení

(Přidat komentář)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *