Počítačový virus

Při stahování programů doporučujeme používat antivirus

Stahování zajímavých či nových programů je dnes již běžnou záležitostí. Každému uživateli počítače však doporučujeme po stažení téměř jakéhokoliv souboru z internetu (i mailu) použít antivirus. Chrání tak svůj klid mysli a data ve svém počítači.

Způsobů jak se útočníci snaží proniknout do počítačů uživatelů je mnoho. A jeden z nich je bohužel i skrze bezplatné počítačové programy a dnes i tolik oblíbené aplikace pro chytré mobilní telefony.

Při našem testu jsme zjistili, že například u programu MP3 Knife, psali jsme o něm zde, jste mohli zavirovaný soubor stáhnou ze známého českého download serveru. A to i přes to, že se tento server chlubí tím, že programy na jeho serverech jsou chráněny (asi i kontrolovány?) antivirovým programem.

Doporučujeme tedy při každém stažení programu (a nejlépe i při stažení přílohy e-mailu, byť i od vašeho známého, kamaráda) soubor zkontrolovat za pomocí některého z antivirových programů. U nás v domácnostech jsou nejpoužívanější (a oba asi stejně dobré) AVG a Avast. Naopak Microsoft Security Essentials je brán jako spíše jen základní, ne tak účinná ochrana. Vždy navíc kontrolu můžete doplnit o některý z online antivirových skenerů.

Přejeme vás mnoho radosti z nových programů a aplikací a ještě více nezavirovaných dní 🙂

Okno Antiviru AVG

Ilustrační obrázek. Okno antiviru AVG.

(Přidat komentář)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *