Více a více použitelných online aplikací na Internetu

Všimli jste si, že na Internetu lze nalézt stále více zajímavých a dobře využitelných online aplikací? Mnoho programů tak člověk již nemusí mít nainstalovaných ve svém počítači, případně je může skrze online verze používat i v knihovnách, učebnách nebo v práci.

Obecně se jedná o webové stránky, které ale poskytují některou službu. Například obyčejný textový editor (např. Poznámkový blok jak jej známe z Windows) nahradí jednoduchá, ale šikovná služba Edit Pad. Ta umožňuje rychlé napsání textu a jeho stažení ve formátu prostého textu TXT.

Okno Edit Padu

Okno online textového editoru Edit Pad

Nepřekvapí již rozličné online služby na převod mezi jednotlivými formáty souborů. Jednou z mnoha je např. Convert Files.

Nedávno jsme ale kupříkladu psali na tomto našem blogu o přezajímavé české službě Grabuj, která umožňuje nahrávat televizní pořady na server a následně si je stáhnout ke zhlédnutí do svého počítače.

Toto mnohé přesvědčí o tom, že za pomocí online nástrojů je možné provést již snad téměř cokoliv.

Mnoho dalších online a webových služeb naleznete v naší rubrice Online služby.

Pokud jste ale alespoň někde v koutku duše i trochu konzervativní, tušíte, že když náhodou nefunguje Internet, nebo k němu někde nemáme přístup není nad staré dobré obyčejné počítačové programy 🙂 . Internet je skvělá věc, trendům se utéci (úplně nedá) ale vše má svůj smysl a výhody.

Přejeme všem pěkný den 🙂

(Přidat komentář)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *