Logo Windows XP

Konec podpory systému Windows XP, šance vyzkoušet Linux

Oficiálně společnost Microsoft již za několik dní ukončí podporu roky aktualizovaného operačního systému Windows XP. Sama nabízí přechod na poslední verzi Windows 8.1, ale proč tento krok nevyužít jako odrazový můstek pro vyzkoušení něčeho jiného, nového?

Na mysli tím máme například operační systém Linux. Ten je dnes dostatečně kvalitní, nabízí větší různorodost v přístupech a kvalitě a hlavně: je zdarma!

Windows XP

Windows XP

Když vezmeme jako příklad jednu z dnes nejoblíbenějších distribucí (něco jako větví) Linuxu je jím Ubuntu. Jedná se o operační systém, který je možno si vyzkoušet za pomocí tzv. Live CD, kdy do počítače nic neinstalujete a přitom si můžete vyzkoušet jak vše vypadá. Rychlost nesmíte při tomto testu brát jako zcela relevantní, protože data jsou načítána z disku CD, vše je tedy mnohem pomalejší než při startu z pevného disku PC.

Logo Ubuntu

Logo Ubuntu

Instalace Ubuntu na počítač ale zabere něco pod 20 minut, systém vám se vším podstatným sám pomůže. Nové programy instalujete přes rozhraní přímo ze systému a nemusíte se obávat počítačových virů. S pomocí programu Wine navíc můžete i na Linuxu spouštět Windows programy na které jste zvyklí.

Proč tedy nevyužít konce podpory Windows XP jako impuls pro vyzkoušení něčeho nového?

Prostředí Ubuntu 13.10

Prostředí a pracovní plocha operačního systému Ubuntu 13.10

(Přidat komentář)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *