Elementary OS

Základní, elementární operační systém. I Linux může být nádherný!

V minulosti se často mělo za to, že Linux jako operační systém je jen pro odborníky, specialisty a geeky. V poslední době se možná má za to, že se jedná o okrajovou ne až tak důležitou a (hlavně!) pěknou záležitost. Zde zmíněný operační systém to může vše popřít a změnit.

Na mysli máme zajímavý operační systém Elementary OS. Je zcela jiný než většina „verzí“ Linuxu, který asi znáte a přitom ve „vnitřnostech“ mu tepají ty stejné principy, které dělají Linux právě tak dobrým.

Zkrátka: vychází z dnes asi nejoblíbenější linuxové distribuce (něco jako verze) Ubuntu a kříží to se „sexy“ vzhledem Mac OS. A výsledkem je právě tento Elementary OS.

To, čím je dle tvůrců unikátním je jednoduchost ovládání, rychlost, a pohlednost. To vše založené na bezpečné linuxové platformě, pro kterou existují tisíce bezplatných programů.

Ukázka Elementary OS

Ukázka prostředí operačního systému Elementary OS

Technický popis Elementary OS najdete v našem příspěvku

Možná vás pro tento systém nadchne prezentační video tvůrců:

Podrobnější ukázku prostředí daného systému naleznete poté v tomto videu:

(2 komentáře)

2 komentářů k “Základní, elementární operační systém. I Linux může být nádherný!

  1. roman

    stiahol som elementary OS napálil a on mi nejde nainštalovať.Niečo s CPU,doteraz mi všetky modifikácie linuxu išli bez problémov a mrzí ma že tento nie.Teraz používam pear ale vraj momentálne tiež už nemá podporu.Som s toho smutný lebo video ma veľmo oslovilo,no čo už,aspoň som si vilial srdce,

  2. hlpisalek Autor příspěvku

    A jaký máte CPU, případně počítač? Třeba jste použil 64 bitovou verzi na 32 bitový procesor?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *