trusty thar

Vyšla nové verze Ubuntu, XUbuntu a Lubuntu 14.04

Právě vyšla nová verze dnes asi nejrozšířenější linuxové distribuce Ubuntu a jí blízkých příbuzných LUbuntu a XUbuntu. Pořadové číslo je tentokráte Ubuntu 14.04. Pokud jste milovníky Linuxu a nebo rádi zkoušíte, určitě jděte do toho 🙂

Distribuce Ubuntu je jedna z nejprogresivnějších. Největší výhoda je v tom, že když vám něco nefunguje, nebo něco chcete na tomto systému zprovoznit, je vysoká šance, že se vám to podaří. A to díky široké uživatelské základně a spoustě návodů na Internetu.

Alternativní „poddistribuce“ LUbuntu a XUbuntu sdílí stejný základ pouze používají jiný grafické prostředí. V obou případech úspornější než to originální.

Tato poslední verze Ubuntu 14.04 nese název Trusty Tahr. Což v překladu znamená: Spolehlivá Tahr. A Tahr je jistý druh horské divoké asijské kozy.

Logo ubuntu 14.04 trusty thar

Logo právě uveřejněného Ubuntu. Koza je snadno poznatelná 🙂

V redakci jsme zkusili spustit nové Ubuntu z USB flash disku bez instalace a systém na počítači s 4 GB RAM paměti běžel velmi svižně. Spuštěn byl z obyčejného neznačkového USB, pouze byl připojen přes USB 3.0 port.

Informace o systému a PC v Ubuntu 14.04

Informace o systému a PC v Ubuntu 14.04

(Přidat komentář)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *