acronis true image

Acronis True Image

Acronis True Image je počítačový program pro zálohování a vytváření obrazů pevných disků.

Vyvíjen je společností Acronis pro operační systémy Windows . Jedná se o proprietární komerční software. Přípona souborů vytvořených tímto programem je .TIB.

True Image umožňuje vytvořit obraz disku, klonovat data z disku na disku, dokáže měnit velikost diskových oddílů z obrazových dat. Data obrazů disků komprimuje pro zmenšení jejich velikosti.

Program umožňuje vytvořit spustitelné Live CD / Live USB média, pomocí který je možno vytvořit obraz i disku s jiným operačním systémem než Windows.

Podporovány jsou tyto souborové systémy: NTFS, FAT16, FAT32, ext2, ext3, ext4, ReiserFS, Reiser4 a Linux Swap. Kromě nich dokáže True Image vytvořit i obraz jakéhokoliv (i nepodporovaného) souborového systému kopírováním dat metodou sektor po sektoru (Raw dat). V tomto případě ale není možné data komprimovat. Zkopírovány jsou takto i části disku, na kterých nejsou žádná data a tím je výsledný obraz disku podstatně větší než u běžné zálohy (velikost se poté rovná velikosti kopírovaného disku).

Program Acronis True Image je licencován vybraným výrobcům pevných disků v bezplatné verzi. Tyto verze ale fungují pouze při použití pevných disků těchto výrobců. Jedná se o společnosti Seagate (program DiscWizard) a WD.

Web výrobce: www.acronis.cz

Úvodní obrazovka nainstalované verze Acronis True Image

Úvodní obrazovka nainstalované verze programu ve verzi 2014. (c) Acronis 2014

(Přidat komentář)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *